ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

            UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2021 parafia-czempin.pl                

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

      Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2021 ROKU        

                          Umiłowani Archidiecezjanie! Drodzy Siostry i Bracia!

W tym pięknym czasie Bożego Narodzenia życzę Wam, by tajemnica obecności Boga w tym co ciche i kruche napełniała Was nadzieją. Czasami wydaje się nam, że codzienność jest tak bardzo pozbawiona światła. Boże Narodzenie przypomina, że to co przynosi nadzieję to odkrycie źródła blasku czyli osoby Jezusa Chrystusa.

Życzę wiele pokoju Bożego! Niech wspólne kolędowanie przy żłóbku uzmysławia nam harmonię, którą możemy budować między nami mimo różnicy zdań i doświadczeń!

          W końcu życzę zdrowia – duszy i ciała – oraz zbawienia! Niech czas świąteczny pozwoli nam na moment zatrzymać się przy Nowonarodzonym i podziękować Bogu za życie, czas i ludzi, którzy czynią nas bardziej otwartymi na Jego miłość.

Na nadchodzący Nowy Rok 2022 z serca Wszystkim błogosławię!

                           + Stanisław Gądecki  Arcybiskup Metropolita Poznański

  1. Wszystkim, którzy dzielnie pomagali w przygotowaniu do Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za wystrój kościoła i jego posprzątanie, Panu Wiktorowi i Jego Ekipie za zbudowanie Żłóbka w kościele , a Panu Romanowi i Jego Ekipie za zbudowanie Szopki przed kościołem i Panu Pawłowi za jej oświetlenie, Bóg zapłać za ofiarowane choinki oraz za ofiarną pomoc przy ich ustawianiu.
  2. W pierwsze i w drugie Święto Msze św. o godz. 8.00.,10.00.,11.30.,12.45.,18.00.
  3. Jutro w drugie Święto przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM w Poznaniu.
  4. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mariana Jurgę z Piotrkowic, w środę o godz. 13.00. pożegnamy śp. Zenona Biernackiego z Borowa, w czwartek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Piotra Nyczaka z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym . Amen.