• NIEDZIELA ADWENTU 19 XII 2021 parafia-czempin.pl
  1. Naszym modlitwom powierzamy ks. Bpa Jana Glapiaka, w dniu Jego dzisiejszej Uroczystości Sakry Biskupiej w Poznańskiej Katedrze. Uroczystość będzie transmitowana w paśmie TVP3 POZNAŃ oraz przez Telewizję TRWAM, transmisja rozpocznie się o godzinie 15.20.
  2. Na Mszę św. Roratnią zapraszamy od poniedziałku do czwartku na godz. 18.00. Dzieci zachęcamy by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach.
  3. Spowiedź Adwentowa z pomocą Księży z Dekanatu w naszym kościele odbędzie się we wtorek 21 XII od godz. 8.30. do 11.00./ z przerwa od 9.30. do 10.00./oraz wieczorem od godz. 19.15. do 20.30.
  4. Pod chórem można nabywać Świece Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 8,50zł i 18 zł oraz opłatki za dobrowolna ofiarę., a także różańce z Jerozolimy po 25 zł, ofiary będą przekazane do Sióstr Elżbietanek, aby wspomagać Chrześcijan, którzy mają niezwykle trudną sytuację w Ziemi Świętej.
  5. Żywy Różaniec zapraszamy w środę 22 XII br. na godz. 17.25. do wspólnej modlitwy różańcowej przygotowującej nas do Beatyfikacji sł. Bożej Pauliny Jaricot.
  6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia, szczególny dzień spotkań w gronie rodziny. Niech chrześcijański wymiar wieczerzy, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd wyzwoli z nas prawdziwy obraz i podobieństwo do Boga , który ze swej niepojętej Miłości dokonuje dzieła naszego zbawienia.
  7. Msze św. nazywane Pasterką w Wigilię Bożego Narodzenia w Borowie o godz. 21.00, w Gorzyczkach o godz. 22.00, w kościele o godz. 22.00. oraz tradycyjnie o północy czyli o godz. 24.00.
  8. W I i II Święto Bożego Narodzenia  Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00, w Borowie o godz. 8.45, w Gorzyczkach o godz. 9.30.
  9. W Drugie Święto Bożego Narodzenia 26 XII po Mszach św. zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM w Poznaniu.
  10. Różaniec za Zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę 25 XII o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  11. W poniedziałek 27 XII o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętajmy też o wywieszeniu flag powstańczych lub państwowych.
  12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza od 4 XII rodziny i domy w Nowy Borówku. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Nowego Borówka Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  13. W czasie epidemii Biuro czynne od poniedziałku do soboty po rannej i wieczornej Mszy św. ok. godz. 8.40. i 18.40. prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  15. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką, wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.
  16. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach, a także magnesy po 5 zł. W zakrystii po 15 zł można nabywać lampiony., natomiast na stoliku przy chrzcielnicy można nabyć po 35 zł książki o św. Józefie : Konsekracja św. Józefa” oraz „ Trzeci- jak św. Józef ratuje Kościół”. Zachęcamy podejść, aby zapoznać się z treścią.
  17. We wtorek o godz. 12.00. pożegnamy śp. Jadwigę Sadek z ul. Kościańskie Przedmieście, śp. Barbarę Kaczewiak z ul. Kasztanowej pożegnamy w Poznaniu na Miłostowie w czwartek o godz. 10.40. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.