ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                        23 NIEDZIELA ZWYKŁA 5.9.2021 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejsza Niedzielę u progu Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego przywołujemy w modlitwie Mocy i Darów Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się błogosławienie dzieci z klasy 1 i poświecenie tornistrów, także w przyszłą Niedzielę 12 IX również odbędzie się Błogosławienie dzieci z kl.I i poswięcenie tornistrów, serdecznie zapraszamy na drugą Niedziele zwłaszcza młodych sportowców.
 2. Dzieci z klasy 3 Komunijnej zapraszamy na Spotkanie Liturgiczne do kościoła w najbliższą sobotę 11 IX, o godz. 10.00. kl. 3a, 3b,3c, o godz. 11.00. 3d, 3e.
 3. Rodziców dzieci z klasy 3 Komunijnej zapraszamy na spotkanie do Kościoła w najbliższą sobotę 11 IX o godz. 19.00.
 4. W Niedzielę w godz. od 9.00. do 14.00. na Rynku w Czempiniu odbywa się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, zachęcamy do tej samarytańskiej posługi.
 5. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w Borowie. Niech

  będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

 śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

 słowa ciągle brzmią w nas1zych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

 1. Przez cały miesiąc wrzesień trwać będzie Akcja „Opatrunek na ratunek”. Po raz kolejny przy Figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy środki opatrunkowe dla pacjentów misyjnych szpitali : gazy i kompresy jałowe i niejałowe, plastry na rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne/różne rozmiary/, maści- cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum oraz ciśnieniomierze i termometry bezrtęciowe. Podarowane opatrunki zostaną przesłane drogą morską do Afryki, tam misjonarze rozdzielą je między poszczególne misje. Każdy dar jest na wagę złota i jest wyrazem miłosierdzia.
 2. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się przez cały miesiąc, wystarczy tylko uzgodnić, do czego bardzo zachęcamy.
 3. W środę w Liturgii Święto Narodzenia NMP Panny.
 4. W przyszłą Niedzielę 12 IX przed kościołem zbierać będziemy ofiary na KUL. WT i Szkoły Katolickie.
 5. Wyjazd do Zakopanego w Niedzielę 19 IX o godz. 6.30. Parking przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza.
 6. Staropolskim „Bóg zapłać” składamy podziękowanie za zorganizowanie i za udział w Gminno-parafialnych Dożynkach, składamy również podziękowanie za złożone wieńce i ofiary na Msze św. Dozynkową. Bóg zapłać.
 7. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów można  zgłaszać sprawy.

 1. Termin Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej został przesunięty do 14 IX br.
 2. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 3. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

 obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

 wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 2. Pożegnaliśmy śp. Aleksandra Wertz z ul. ks. Jerzego Popiełuszki, śp. Beatę Szymoszyn z Gorzyc, śp. Beatę Malak z ul. Długiej, ostatnio z Gorzyczek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.