ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

                    Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.8.2021 parafia-czempin.pl

 1. Niech wywieszone flag Państwowe i Kościelne będą zewnętrznym znakiem dziękczynienia wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny, a dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie umocnieniem Nadziei, że warto naśladować Matkę Bożą w Jej oddaniu się Bogu i ludziom na służę.

Podczas każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 1. W swoich modlitwach pamiętajmy o uzależnionych od alkoholu, a słowa „ Przez

     abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” niech będą zachętą do podjęcia osobistego

     zaangażowania  się w pomoc uzależnionym. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną

     www.wolnitrzeźwi.pl

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po Nawiedzeniu rodzin i domów w

      Gorzycach, rozpoczyna Nawiedzać rodziny i domy w Borowie. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

       śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

       słowa brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Msza św. w intencji Parafian z Gorzyc za czas Nawiedzenia i otrzymane Łaski sprawowana będzie w przyszłą Niedzielę 22 VIII o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.  Z Borowa Obraz Matki Bożej w dalszej kolejności nawiedzać będzie Nowe Borówko, Słonin, Piotrkowice, Piechanin, Stare Tarnowo, Nowe Tarnowo, Iłówiec Wielki, Czempiń. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.

 1. Termin Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej został przesunięty do 14 IX br.
 2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

     obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

     wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

 1. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

       godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów 

       można  zgłaszać sprawy.

 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Caritas archidiecezjalna
 3. W tym roku Mszę św. Dożynkową nie będziemy odprawiać 15 VIII, ale w Niedzielę 29 VIII

       o godz. 13.00., będzie to połączona Msza św. jako Gminne i Parafialne Dożynki.

 1. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy już w najbliższą sobotę o godz. 17.25., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 2. Na Odpust do Matki Bożej Pocieszenia w Starych Oborzyskach udajemy się z pieszą pielgrzymką w Niedziele 29 VIII, wyjście z kościoła o godz. 7.55., Msza św. odpustowa dla naszej Parafii o godz. 10.30. Zapraszamy do pielgrzymowania, plan Odpustu w gablocie.
 3. W gablocie umieszczony jest plan Uroczystości Odpustowych w Górce Duchownej, udajemy się dwa razy, na Dzień Chorego we wtorek 24 VIII wyjazd o godz. 9.00., koszt 15 zł, przy zapisach podajemy nr PESEL.
 4. W gablocie umieszczone są terminy Rekolekcji dla Żywego Różeńca, zachęcamy do zapisywania się.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
 6. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów, a ciężko pracującym bez urlopów,

       zwłaszcza w czasie żniwowania Mocy Ducha Świętego.

 1. W sobotę 21 VIII o godz. 11.00. pożegnamy śp. Józefę Jankowską z Gorzyczek, Bożemu Miłosierdziu także powierzamy zmarłego śp. Jerzego, dziadka ks. Marcina, którego pogrzeb odbędzie w czwartek w Poznaniu na Junikowie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.