OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 NIEDZIELA ZWYKŁA

8.8.2021 parafia-czempin.pl

1. W swoich modlitwach pamiętajmy o uzależnionych o alkoholu, a słowa „ Przez

abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” niech będą zachętą do podjęcia osobistego

zaangażowania  się w pomoc uzależnionym. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną

www.wolnitrzeźwi.pl

1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza rodziny i domy w

Gorzycach, niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie

śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te

słowa brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.

1. Termin Spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej został przesunięty do 14 IX br.
  2. Szczególną uwagę zwróćmy uwagę dezynfekcję rąk przy wejściu do kościoła, na

obowiązkowe noszenie maseczek, siadanie w ławkach przed naklejoną kartką,

wychodzenie do Komunii św. od pierwszej do ostatniej ławki.

1. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok.

godz. 8.40., prosimy zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, także w zakrystii ministrantów

można  zgłaszać sprawy.

1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  2. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na KUL, WT i Szkoły katolickie, Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  3. W przyszłą Niedzielę Przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, o godz. 10.00. intencje Mszy św. o godz. 10.00. sprawowane będę w intencji Ojczyzny. <sza św. zamówina od Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu oraz za sp. ks. Proboszcza Prałata Czesława Wojciechowskiego w 12 r. śm., intencja od Rodziny, natomiast o godz. 11.30. intencja Mszy św. sprawowana będzie w intencji11 Róży pw. NMP Wniebowziętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Pamiętajmy o wywieszeniu flag Państwowych i Kościelnych.

Podczas każdej mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

1. W sobotę w Wigilię Wniebowzięcia NMP zapraszamy do naszego Kościoła na godz. 19.00.  do 21.30. na modlitewne czuwanie, uwielbienie i modlitwy wstawiennicze, które poprowadzi Grupa Modlitewna z Poznania.
  2. W tygodniu w Liturgii w poniedziałek św. Benedykty od Krzyża M. Patronki Europy, we wtorek św. Wawrzyńca, w środę św. Klary, w sobote św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  3. W tym roku Mszę św. Dożynkową nie będziemy odprawiać 15 VIII, ale w Niedzielę 29 VIII

o godz. 13.00., będzie to połączona Msza św. jako Gminne i Parafialne Dożynki.

1. Wojtkowi z okazji Uroczystości Pierwszej Komunii Św. życzymy, aby przez całe swoje życie był tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boża i św. Józef niech otaczają rodzine opieka.
  2. W piątek 0 godz. 18.50. odmówimy Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św. i po Mszy św. procesja wokół kościoła z Figurą matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W gablocie umieszczony jest plan Uroczystości Odpustowych w Górce Duchownej, planujemy udać się dwa razy, na Dzień Chorego we wtorek 24 VIII wyjazd o godz. 9.00., koszt 15 zł, oraz w na spotkanie Żywego Różańca w sobotę 28 VIII wyjazd o godz. 9.00., koszt 15 zł. Przy zapisach podajemy nr PESEL.
  4. Prasa katolicka jest do nabycia na balaskach.
  5. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów, a ciężko pracującym bez urlopów,

zwłaszcza w czasie żniwowania Mocy Ducha Świętego.