Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 2 Niedziela Wielkiego Postu  5 III 2023 r. parafia-czempin.pl

 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Czereśniowej niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do
  nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 3. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w poniedziałek o godz. 16.30.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30. Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzi Żywy Różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza
  z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy od dłuższego czasu składają ofiarę na daninę diecezjalną, koperty
  są wyłożone na stolikach pod chórem. Składamy podziękowanie VII Róży oraz indywidualnym darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 8. Ponieważ wiele osób pyta o możliwość odprawienia intencji Mszy św. w konkretnym terminie
  co nie zawsze jest możliwe z powodu rezerwacji przez inne osoby, dlatego chcemy zachęcić
  do przekazywania intencji księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, w naszej parafii wydrukujemy całą treść intencji jako intencje parafialną z adnotacją, że tę intencje w tym dniu odprawia ks. Czesław Bartoszewski w Poznaniu w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, a rodzina zamawiająca intencje przychodzi na Mszę św. do naszego kościoła.
 9. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
  do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować
  się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 10. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 11. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 12. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
 13. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego rozpoczęcie 10-11-12 oraz 17-18-19 marca 2023 w Domu Parafialnym,
  Wyszyńskiego 12, w Kościanie. Szczegóły na stronie internetowej w zakładka sakramenty / małżeństwo.
 14. Pożegnaliśmy śp. Dariusza Kicińskiego z Gorzyc, śp. Jadwigę Misiorną z ul. Długiej oraz śp. Henryka Glapiaka z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.