Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                     5 Niedziela Zwykła  5 II 2023 r. parafia-czempin.pl

          

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Śliwkowej niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 3. Dziękujemy za wspólną modlitwę podczas Mszy św. kolędowej, niech orędownictwo św. Rodziny
  i Jej opieka będą duchową siłą i obroną. Składamy też podziękowanie za złożoną ofiarę kolędową 14010 zł. Bóg zapłać.
 4. Życzymy udanego i bezpiecznego drugiego tygodnia ferii. Szczęść Boże.
 5. Od 7 do 14 lutego trwa Ogólnopolski Tydzień Małżeński, zachęcamy do przychodzenia na |Msze św., aby modlić się za swoje rodziny i wypraszać potrzebne Łaski.
 6. Organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Spotkania w naszej Archidiecezji odbywają się przed Koronacją cudownego Obrazu, która odlezie
  się we wrześniu. Wyjazd w sobotę 4 III o godz. 8.00., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w Biurze, lub
  po Mszach św. w zakrystii ministrantów z podaniem nr PESEL i telefonu, koszt 30 zł.
 7. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie MB z Lourdes, po Mszy św. o godz. 8.00. oraz po Mszy św.
  o godz. 10.00.będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. O godz. 10.00. Msza św.
  w intencji Róży pw. MB z Lourdes. Zapraszamy do wspólnej modlitw
 8. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 9. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 10. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 11. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 12. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim, ofiara 10 zł.
 13. Pożegnaliśmy śp. Bożenę Grześkowiak ze Słonina oraz śp. Mieczysławę Szudra z ul. Polnej, w czwartek
  o godz. 10.00. Pożegnamy śp. Romana Miałkowskiego z ul. Sokolniczej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.