ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

IE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 VIII 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. W sobotę 15 VIII Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w kościele Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 16.30. i 18.00., w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30., podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
 2. Dożynki Parafialne i Gminne odbędą się w naszym kościele 15 VIII br. podczas Mszy św. o godz. 10.00., wtedy też modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, po Mszy św. odbędzie się okolicznościowy koncert. Jedną z intencji o godz. 10.00. ofiarujemy za śp. ks. Prałata Czesława Wojciechowskiego w 11 r. śm., zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 4. Annie i Jakubowi z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają ich rodziny.
 5. Prosimy indywidualnie zgłaszać chorych i starszych, których odwiedzimy po uzgodnieniu terminu.
 6. W przyszłą Niedzielę 16 VIII Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się o godz. 11.15.
 7. O możliwości zapisania się na wyjazd do Zakopanego podamy po 15 VIII br.
 8. Jeszcze w dzisiejszą Niedzielę do wieczornej Mszy św. można zapisać się na drugi autokar do Częstochowy, wyjazd z Rynku we wtorek 11 VIII br. o godz. 5.00. koszt 60 zł, przy zapisach wpłata oraz nr PESEL.
 9. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 2. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 3. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 4. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 6. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 7. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego.
 8. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 9. W sobotę po Mszach Św. zbierać będziemy ofiary na Caritas, a w Niedzielę na Bejrut.