ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 VIII 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. W liturgiczne wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego Bpa i DK przybył do naszej Parafii ksiądz Marcin Łabęcki, życzymy, aby posługa kapłańska przynosiła zbawienne owoce w duszach wiernych na wzór gorliwego sługi Odkupiciela i czciciela Matki Bożej.
 2. Pożegnanie księdza Filipa Kodura nastąpi w Niedzielę 23 VIII podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 3. Za trzeźwość odpowiadają rodziny, Kościół, państwo i samorządy. Sierpień miesiąc abstynencji, można przeżyć w większym ofiarowaniu swoich wyrzeczeń, aby wspierać uzależnionych i słabych.
 4. Dożynki Parafialne i Gminne odbędą się w naszym kościele 15 VIII br. podczas Mszy św. o godz. 10.00., wtedy też modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 6. Nikodemowi, Wiktorii, Julii, Zofii, Marcelemu, Inez i Barbarze z okazji Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie byli tak blisko Pana Jezusa, a Matka Boże i św. Józef niech ochraniają ich rodziny.
 7. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Odwiedziny chorych i starszych odbędą się w tygodniu od 10 VIII, po umówieniu z rodziną.
 9. W przyszłą Niedzielę 9 VIII Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się o godz. 11.15.
 10. O możliwości zapisania się na wyjazd do Zakopanego podamy po 15 VIII br.
 11. Zapisujemy na drugi autokar do Częstochowy we wtorek 11 VIII br. koszt 60 zł, wyjazd o godz. 5.00. Przy zapisach wpłata oraz nr PESEL.
 12. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 13. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 2. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 3. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 4. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść.
 5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 6. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 7. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego.
 8. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 9. Pożegnaliśmy dawną Parafiankę z Pl. Zieliny Rynek i polonistkę z Borowa śp. Teresę Połaniecką-Sieczko. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.