ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

NIA DUSZPASTERSKIE

15 NIEDZIELA ZWYKŁA 12 VII 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Panu Stanisławowi Duszyńskiemu w imieniu naszej Parafii składamy serdeczne podziękowanie za 38 lat służby dla dobra naszej Parafii. Za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w zakrystii, za pomoc w różnych naprawach ślusarsko-stolarskich oraz za pomoc w odwiedzinach chorych, koordynowanie uroczystości związanych z Powstaniem Wielkopolskim i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po ukończeniu 75 roku życia należy się zasłużony odpoczynek, ale umawiamy się, że w miarę możliwości będzie służyć pomocą. Szczęść Boże.
 2. W sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Bp Szymon Stułkowski, pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach.
 3. W czwartek w liturgii wspomnienie MB Szkaplerznej, na której Święto dociera Poznańska Piesza Pielgrzymka, w tym roku trwa duchowa Pielgrzymka, ale na 15 VII pielgrzymi są zaproszeni do Częstochowy.
 4. W kaplicy w Borowie w czwartek o godz. 19.00. sprawowana będzie Msza św. w intencji 2 Róży z Borowa pw. MB Szkaplerznej, będzie to nadanie tytułu i wręczenie Dyplomów.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 6. Organizujemy wyjazd do Zakopanego oraz na szlaki i jaskini na Słowacji/ od Łysej Polany/ w dniach od 13 do 18 IX 2020, koszt 540 zł obejmuje : autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie NW oraz dodatkowo 25 EURO na wstępy. Każdy osobno ubezpiecza się, jeżeli chce w kosztach leczenia zagranicznego. Ponieważ w drugim autokarze jest 20 wolnych miejsc, bardzo prosimy o zapisanie się, z podaniem nr PESEL i wpłatą 300zł lun 540 zł.
 7. Organizujemy autokarowe pielgrzymki do Lichenia we wtorek 28 VII br. koszt 30 zł, wyjazd o godz. 6.30. oraz do Częstochowy we wtorek 11 VIII br. koszt 60 zł, wyjazd o godz. 5.00. Przy zapisach wpłata oraz nr PESEL.
 8. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 9. Prosimy zwrócić uwagę, że w przyszłą 19 VII br. Niedzielę Msza św. zamiast o godz. 11.15. rozpocznie się o godz. 12.00., a także zamiast Niedzielnej mszy św. o godz. 8.45. w Borowie, Msza św. będzie odprawiona w sobotę 18 VII br. o godz. 16.30.
 10. W poniedziałek 13 VII br. zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.40. oraz na Mszę św. ok godz. 19.20., a na zakończenie procesja wokół kościoła z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wieczornym modlitwom będzie przewodniczył ks. Rafał Nowak, proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Czapurach.
 11. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 12. Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść,
 13. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 14. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 15. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 16. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 17. Zgodnie z najnowszym Dekretem Księdza Arcybiskupa wracają zaplanowane  Katechezy Przedmałżeńskie, szczegóły na stronie duszpasterstwa rodzin-poznan.
 18. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego,
 2. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.