ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA 5 VII 2020 www.parafia-czempin.pl

 1. Cieszymy się z obecności tak wielu na Mszach św. i bardzo dziękujemy za to świadectwo wiary, natomiast zwracamy się z serdeczną prośbą o przestrzeganie  obowiązku noszenia maseczek i zachowywania bezpiecznej odległości ok. 1,5 do 2 m. Bardzo uprzejmie prosimy wszystkich o wspólną dyscyplinę, a z pewnością pomożemy innym w podjęciu decyzji powrotu do kościoła.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii i nawrócenie ludzkich serc.
 3. Organizujemy wyjazd do Zakopanego oraz na szlaki i jaskini na Słowacji/ od Łysej Polany/ w dniach od 13 do 18 IX 2020, koszt 540 zł obejmuje : autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie NW.  oraz około 25 EURO na wstępy. Każdy osobno ubezpiecza się, jeżeli chce w kosztach leczenia zagranicznego. Ponieważ nie wiemy czy rezerwować na dwa autokary, bardzo prosimy do najbliższej środy o zapisanie się, z podaniem nr PESEL i wpłatą 300zł lun 540 zł.
 4. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 5. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 6. . Przyjmując Komunię św. na rękę należy spożyć Komunię św. przed księdzem i dopiero po spożyciu można odejść,
 7. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 8. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 9. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 10. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 11. Zgodnie z najnowszym Dekretem Księdza Arcybiskupa wracają zaplanowane  Katechezy Przedmałżeńskie, szczegóły na stronie duszpasterstwa rodzin-poznan.
 12. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

13. W gablocie umieszczony jest plakat z infomacją o ostatnich dniach naboru do Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie i proponowanych kierunkach kształcenia.

 1. Na czas urlopów i wakacji życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa, ciężko pracującym Mocy Ducha Świętego,
 2. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 3. Pożegnaliśmy śp. Arkadiusza Pytla z ul. Rynek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.