ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 NIEDZIELA ZWYKŁA 28 VI 2020 www.parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę  podczas każdej Mszy św. dziękujemy za miniony bardzo wyjątkowy Rok Szkolny. Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom, Personelowi Szkoły, życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.
 2. Julii, Marii, Piotrowi, Gabryieli, Michalinie, Ewelinie i Hannie którzy w Niedzielą Pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii św., życzymy, aby przez całe swoje życie wytrwała w takiej bliskości z Panem Bogiem, a Matka Boża i św. Józef ma rodzinę pod opieką.
 3. W poniedziałek przypada 29 dzień miesiąca, o godz. 17.20. Różaniec i modlitwy wstawiennicze przez orędownictwo św. Michała Archanioła. Zapraszamy do modlitwy.
 4. Nasi ministranci: Bogumił, Marcel, Jakub, Cyryl i Mateusz w katedrze poznańskiej o godz. 13.00 zostali ustanowieni lektorami, po ukończonym kursie, który odbywał się w naszej parafii. Życzymy im obfitości łask Bożych i radości z pełnionej posługi.
 5. Odwiedziny chorych i starszych prosimy zgłaszać indywidualnie w zakrystii lub w Biurze.
 6. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.20., medytacja po Mszy św.
 8. W sobotę o godz. 17.20. odmawiamy Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych, o godz. 18.00. msza św. w ich intencji.
 9. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy do wtorku po wieczornej Mszy św.
 10. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 11. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 12. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 13. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 14. W Liturgii w poniedziałek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów Poznańskiej Katedry i miasta Poznania, w piątek Święto św. Tomasza Apostoła.
 15. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 16. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 17. Zgodnie z najnowszym Dekretem Księdza Arcybiskupa wracają zaplanowane  Katechezy Przedmałżeńskie, szczegóły na stronie duszpasterstwa rodzin-poznan.
 18. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 2. Pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Michalca z ul. Kościelnej, natomiast we wtorek o godz. 11.00 pożegnamy śp. Mieczysławę Łukasik z Borowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amem.