2 NIEDZIELA  ADWENTU  4 XII 2022 r.

1. Od 30 XI Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
    i rodzin na ul. Mickiewicza. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”,
    a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
  3. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. w Kościele o godz. 8.00., 10.00. i 18.00. natomiast od godz. 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski , aby wypraszać potrzebne Błogosławieństwo. Wszystkich uczniów z klas 3 zapraszamy na poświęcenie medalików, na Mszy o g. 18.00.
  4. W imieniu Sióstr Służebniczek dziękujemy za serdeczne przyjęcie w naszej Parafii oraz za wspólną modlitwę za przyczyną bł. Edmunda Bojanowskiego i módlmy się o jego kanonizację wypraszając Łaskę Cudu. Mamy nadzieję, że w naszym kościele zostanie umieszczony Jego Relikwiarz.
  5. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie, Za tydzień w niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary
    na Pomoc Kościół na Wschodzie.
  6. Na Msze św.  Roratnie zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00., w soboty o godz. 6.15. Godzinki i Msza św. o godz. 6.30. Adwentowe spotkania dla Młodych – w soboty 10, 17 grudnia od godz. 19.00 zapraszamy wieczorem na spotkania młodzieży – chcemy zbudować wspólnotę młodzieżową. Zapraszamy, przyjdź zobacz i zdecyduj – więcej informacji u ks. Jakuba.
  7. W Rzymie na placu Św. Piotra w IV Niedziele Adwentu dzieci przynoszą Figurki Dzieciątka Jezus, które papież w czasie modlitwy Anioł Pański błogosławi. Figurki te umieszcza się potem w szopkach, w domu. W naszej parafii, w tym roku spróbujemy przeszczepić ten rzymski zwyczaj. Prosimy by dzieci, ale także i dorośli przynieśli na Msze w niedzielę 18 XII, które na końcu Mszy św. zostaną pobłogosławione. Figurki Dzieciątka Jezus można zakupić za 5 zł.
  8. Starszych ministrantów zapraszam na zbiórkę w piątek na 19.00 a tych z szkoły podstawowej w sobotę o godz. 10.00.Zapraszamy
    też do powrotu starą gwardię a nowych do wstąpienia w szeregi ministranckie.
  9. W kruchcie kościoła można za dobrowolną ofiarę nabywać opłatki, a świece Caritas  w cenie 10 zł – mała świeca i 20 zł duża, kalendarz
    z bł. Edmundem za 10 zł. Dla dzieci Adwentowy kalendarz „Boski Adwent” po 15 zł.
  10. Spotkanie w sprawie alb komunijnych odbędzie się
    w  poniedziałek 5 XII, w domu parafialnym o 16.30.
  11. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie biblijne we wtorek po wieczornej Mszy św. o g. 18.30. do Domu Katechetycznego.
  12. Informujemy, że upłynął czas składania deklaracji do bierzmowania, w najbliższym czasie ks. Jakub ogłosi terminy spotkań dla zainteresowanych. Wszelkie informacje będzie można znaleźć na naszej stronie parafialnej w zakładce „Bierzmowanie”.
  13. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św.
    i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  17. Pożegnaliśmy śp. Czesława Staniszczaka z ul. Stęszewskiej Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.