Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELATRÓJCY ŚWIĘTEJ    4 VI 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. W czwartek 8 VI Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, msze św. o godz. 8.00., 10.00., na zakończenie Procesji ok. 12.00., 18.00., w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30.  Swoją obecnością najlepiej oddamy cześć Panu Jezusowi, który jak śpiewamy „ zarody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi”.
 2. Procesja wyruszy po Mszy św. godz. 10.00., czyli ok. godz. 10.45., przejdzie trasą ulicami : Rynek, Długa, Kolejowa, Kuczmerowicza, Ogrodowa, Rynek i zakończenie przy Kościele.   Bardzo prosimy o pełnienie funkcji liturgicznych : niesienie baldachimu, sztandarów, feretronów, świec, dziewczynki o sypanie kwiatków, dzieci komunijne aby szły w albach przed dziewczynkami oraz całą Służbę Liturgiczną.
 3. Plan Asysty na Boże Ciało umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, w miarę możliwości prosimy o pełnienie funkcji liturgicznych. Procesje w Oktawie odbędą się wokół kościoła po rannej i po wieczornej Mszy św.
 4. Próba sypania kwiatków w środę o godz.. 17.00., prosimy o przynoszenie kwiatków do zakrystii ministrantów.
 5. W piątek przypada 50 Rocznica Święceń Kapłańskich Księdza Arcybiskupa metropolity Stanisława Gądeckiego, pamiętajmy o Pasterzu w swoich modlitwach.
 6. Na piątek 9 VI ks. Arcybiskup Metropolita dla naszej Archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 7. W sobotę liturgii wspomnienie bł. Bogumiła Bpa Patrona naszej Archidiecezji.
 8. Intencja Żywego Różańca na czerwiec brzmi : „Módlmy się, aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające 
  do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom".
 9. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy na zakończenie wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na KUL, WT w poznaniu i na Szkoły Katolickie.
 11. Spotkanie Akcji katolickiej w poniedziałek o godz. 16.30. w Domu Parafialnym.
 12. W gablocie i na stronie parafialnej umieszczony jest plakat z informacjami o rekolekcjach dla młodzieży w wieku 13-18 lat, które odbędą się od 26 do 29 czerwca w Domu Rekolekcyjnym u sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu. W imieniu siostry Łucji, która pochodzi z naszej Parafii bardzo serdecznie zachęcamy młodych ludzi do wyjazdu, zapisy u s. Łucji, numer telefonu jest na plakacie.
 13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Wiatrakowej i ul. Rolnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią
  w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
  w Kronice Nawiedzenia.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 17. Pożegnaliśmy śp. Jana Małaszyckiego z ul. Spółdzielców. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.