ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 NIEDZIELA ZWYKŁA 21 VI 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania życzymy najlepszego wykorzystania Darów Ducha Świętego i w dorosłym życiu bardzo chrześcijańskiego życia w swoich rodzinach. Bardzo dziękujemy wszystkim Animatorom za serce i wiarę okazane w przygotowaniach młodzieży, dziękujemy rodzicom i nauczycielom, księdzu Filipowi dziękujemy za koordynowanie przygotowaniami i Liturgią Bierzmowania.
 2. Agacie, Wojciechowi, Dawidowi, Patrykowi, Oskarowi, Janowi i Mieszkowi, którzy w Niedzielą Pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii św., życzymy, aby przez całe swoje życie wytrwała w takiej bliskości z Panem Bogiem, a Matka Boża i św. Józef ma rodzinę pod opieką.
 3. W dzisiejszą Niedzielę intencję Mszy św. o godz. 11.15. ofiarujemy za naszych żywych i zmarłych ojców, niech św. Józef wspiera Ojców w prowadzeniu swoich rodzin.
 4. Prosimy zwrócić uwagę, że w przyszłą Niedzielę 28 VI Msza św. o godz. 11.30. rozpocznie się wcześniej czyli o godz. 11.15.
 5. Podczas Oktawy Bożego Ciała Panu Jezusowi powierzaliśmy nasze rodziny, miasta i wioski naszą Parafię, naszą czempińską ziemie i ludzi. Wszystkim za okazane świadectwo wiary podczas wszystkich procesji Oktawy Bożego Ciała za tak liczny udział niech Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami. Staropolskim „ Bóg zapłać” składamy podziękowanie za wszystkie ofiary złożone na Msze św.
 6. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na lipiec : „Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radością”.
 7. W sobotę o godz. 17.20. odmawiamy Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych, Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. W sobotę 27 VI nasi ministranci: Bogumił, Marcel, Jakub, Cyryl i Mateusz w katedrze poznańskiej o godz. 13.00 zostaną ustanowieni lektorami, po ukończonym kursie, który odbywał się w naszej parafii. Życzymy im obfitości łask Bożych i radości z pełnionej posługi.
 9. W przyszłą Niedzielę 28 VI podczas każdej Mszy św. będziemy dziękować za miniony Rok Szkolny, zapraszamy by podziękować za ten wyjątkowy rok. Dyrekcji nauczycielom, Wychowawcom, Personelowi Szkoły, życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.
 10. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy po wieczornej Mszy św.
 11. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 12. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 13. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 14. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 15. W Liturgii w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek Świeto NMP Świętogórskiej z Gostynia, w sobotę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
 16. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać lub zmienić termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 17. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 18. Zgodnie z najnowszym Dekretem Księdza Arcybiskupa wracają zaplanowane  Katechezy Przedmałżeńskie, szczegóły na stronie duszpasterstwa rodzin-poznan.
 19. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście

przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.

 1. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 2. Pożegnaliśmy śp. Teresę Ratajczak z ul. Kolejowej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.