ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 24 V 2020 www.parafia-czempin.pl

 

 1. Przez czterdzieści dni Chrystus ukazywał się po swoim chwalebnym zmartwychwstaniu. Następnie powrócił do Ojca. Pozostawił jednak obietnicę zesłania Ducha Świętego. Dziś Chrystus każdego z nas wzywa do wyższych rzeczy, do pójścia za Nim, abyśmy stali się odważnymi i wiarygodnymi świadkami Ewangelii na wzór Apostołów.
 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 3. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odmawiamy od poniedziałku podczas Nabożeństwa Majowego.
 4. W środę o godz. 18.00. Mszę św. ofiarujemy w intencji Księdza Prałata Czesława Bartoszewskiego z okazji 55 Rocznicy Święceń Kapłańskich z podziękowaniem Panu Bogu za dar powołania z prośbą o dalsze Boże  Błogosławieńtwo, opiekę Matki Bożej i św. Józefa oraz potrzebne zdrowie Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. Wojtkowi, naszemu ministrantowi, który w dzisiejszą Niedzielą Pierwszy raz przyjmie Pana Jezusa w Komunii św., życzymy, aby przez całe swoje życie trwał w takiej bliskości z Panem Bogiem, a Matka Boża i św. Józef miały Jego rodzinę pod opieką.
 6. Wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki składamy życzenia słowami :”…życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi”. Intencję Mszy św. za nasze żywe i zmarłe mamy ofiarujemy w dzisiejszą Niedzielę 24 V o godz. 11.30.
 7. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła odprawimy w łączności z Różańcem o godz. 20.30. w piątek 29 maja.
 8. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na czerwiec : „ Droga serca. Módlmy się, aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogo zycia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa”.
 9. W ubiegłą sobotę przy Pałacu w Piotrkowicach, odbyło się poświęcenie odnowionej Figury Matki Bożej, natomiast w przyszłą sobotę na polnej drodze w Gorzyczkach odbędzie się poświęcenie odnowionego Krzyża. Dziękujemy osobom, które z serca podjęły tę inicjatywę, by dla następnych pokoleń ocalić dziedzictwo wiary przodków. Dziękujemy Staropolskim „Bóg zapłać”.
 10. W gablocie umieszczony jest plakat z informacjami o badaniach USG, które odbędą się 9 VI br. w Przychodni „SILVA”.
 11. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od Niedzieli 17 V br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 76 osób, z zachowaniem
  2-metrowych odstępów w ławkach.
 12. Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.
 13. Choć nie ma zakazu przyjmowania Komunii św. na klęcząco, zwracamy się z serdeczną prośbą, aby powrócić do zwyczaju przyjmowania Komunii św. na stojąco oraz jeśli zdrowie pozwala, aby przed przyjęciem stojąc w rzędzie przyklękała trzecia osoba stojąca przed księdzem. Pozwoli to na jedność w postawie i ułatwi skupienie. Natomiast osobiście jako ksiądz Andrzej proszę o dodatkową życzliwość ze względu na słabnący wzrok oraz dolegliwości kręgosłupa szyjnego.
 14. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 15. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

 16. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 17. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 18. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 19. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 20. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
 21. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 22. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
 23. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
 24. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00    – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00    – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

15.00. – Koronka do Bożego Miłosierdzia z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP3  

Od poniedziałku do piątku

      13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 1. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 2. W Modrzu pożegnaliśmy śp. Helenę Maćkowską z Borowa, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mariana Gulika z ul. Kasztanowej . Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.