ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W tygodniu przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego przypadają dni krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje, o błogosławieństwo w pracy i za głodujących na świecie. W tych intencjach modlić się będziemy tylko w kościele, a nie jak zawsze przy krzyżach i figurach, modlitwą obejmować będziemy :
 • Gorzyce w środę
 • Gorzyczki w piątek  
 • Nowy Gołębin w piątek
 • Piotrkowice w poniedziałek
 • Nowe Borówko w piątek
 • Słonin w piątek
 • Nowe Tarnowo we wtorek
 • Stare Tarnowo we wtorek
 • Piechanin we wtorek
 • Iłówiec Wielki w czwartek
 • Borowo w środę
 • Czempiń w poniedziałek
 1. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 2. Dzieciom, które w dzisiejszą Niedzielą Pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii św., życzymy, aby przez całe swoje życie były w takiej bliskości z Panem Bogiem, a Matka Boża i św. Józef miały ich rodzinę pod opieką.
 3. Obchodząc 100 rocznicę urodzin Papieża św. Jana Pawła II postarajmy się jeszcze bardziej wrócić do jego nauczania, czytając i rozważając nauczanie, a wprowadzając te wartości do życia , najlepiej podziękujemy , za z z Pontyfikat.
 4. Wszystkim mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki składamy życzenia słowami :”…życzymy i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi”. Intencję Mszy św. za nasze żywe i zmarłe mamy ofiarujemy w przyszłą Niedzielę 24 V o godz. 11.30.
 5. W sobotę w katedrze o godz. 10.00. odbędą się święcenia Prezbiteratu, pamiętajmy o nowych księżach w swoich modlitwach. Transmisja uroczystości w TVP 3 Poznań oraz na stronie katedry poznańskiej. Podczas wieczornego różańca o 20:30 modlimy się za poszczególnych neoprezbiterów w ramach nowenny.
 6. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od Niedzieli 17 V br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 76 osób, z zachowaniem
  2-metrowych odstępów w ławkach.

Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.

 1. Choć nie ma zakazu przyjmowania Komunii św. na klęcząco, zwracamy się z serdeczną prośbą, aby powrócić do zwyczaju przyjmowania Komunii św. na stojąco oraz jeśli zdrowie pozwala, aby przed przyjęciem stojąc w rzędzie przyklękała trzecia osoba stojąca przed księdzem. Pozwoli to na jedność w postawie i ułatwi skupienie. Natomiast osobiście jako ksiądz Andrzej proszę o dodatkową życzliwość ze względu na słabnący wzrok oraz dolegliwości kręgosłupa szyjnego.
 2. W czasie trwania epidemii zachęca się do przyjmowania Komunii św. na rękę.
 3. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony i Paschału, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń, i na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św., a następnie trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 4. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.
 5. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 6. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 7. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
 8. W zakrystii oraz w Biurze po 35 zł można nabyć Film Jolanty Hajdasz pt. „Powrót”, o księdzu Arcybiskupie Antonim Baraniaku. Wielki Arcybiskup uratował Kościół, przez ponad dwa lata torturowali go najokrutniejsi kaci Mokotowa. Gdyby Abp Antoni Baraniak dał się załamać, Kard. Stefan Wyszyński trafiłby do więzienia, a Kard. Karol Wojtyła być może nigdy nie zostałby Papieżem.
 9. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
 10. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
 11. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
 12. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
  1. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

  - w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

  - w niedzielę

  7:00 – TVP 1

  9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

  9:30 – Telewizja TRWAM

  10.00    – Radio EMAUS (katedra poznańska)

  11.00    – TVP 1

  13:00 – TVP POLONIA

  19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

  Od poniedziałku do niedzieli

  7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

  Od poniedziałku do piątku

        13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

  20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 13. Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny są do nabycia na balaskach przed ołtarzem.
 14. Pożegnaliśmy śp. Krystynę Smorowińską z ul. Borówko Stare oraz śp. Waldemara Kramera z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, w poniedziałek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Jerzego Konika z ul. Towarowej, także w poniedziałek o godz. 15.00. pożegnamy śp. Genowefę Idziak ze Słonina, w środę o godz. 13.00. pożegnamy Najstarszą Parafiankę śp. Aleksandrę Pasternak z ul. Kolejowej.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.