ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                            NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.4.2020 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. sprawowana będzie Msza św. w intencji Parafian o Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W poniedziałek przypada 18 rocznica Ingresu do Katedry Arcybiskupa Metropolity, pamiętajmy w swoich modlitwach o Księdzu Arcybiskupie Stanisławie Gądeckim.
 3. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia. Wszystkim, którzy przez swoja codzienną pracę, wolontariat, modlitwę, ofiary materialne i duchowe wspierają  działalność Caritas, Paniom z Parafialnego Oddziału Caritas, osobom, które w naszym najbliższym otoczeniu pomagają bliźniemu, niech dobry Bóg wynagrodzi Błogosławieństwem. Ostatnie tygodnie wyzwoliły wiele dobra w ludzkich sercach, którzy pomagając w najbliższym otoczeniu najlepiej wypełniają słowa Pana Jezusa o wzajemnej miłości.
 4. W czwartek w liturgii obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski. Panu Organiście Wojciechowi Kaczmarkowi z okazji Imienin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia i opieki Patrona i św. Cecylii.
 5. Osoby, które odbywały w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje, przygotowujące do poświęcenia się Matce Bożej prosimy, by zapoznały się z informacją na stronie naszej parafii lub na Facebooku. Aktu poświęcenia dokonujemy w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy o godz. 18.00.
 6. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
 7. Staropolskim „ Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w ostatnich trudnych tygodniach zadbali o utrzymanie naszej Parafii, w sposób szczególny dziękujemy, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na kwiaty do Grobu pańskiego, na potrzeby Parafii, łączna suma to aż 17180 zł. Bóg zapłać.
 8. Biuro Parafialne czynne od poniedziałku do soboty po rannej Mszy św. ok.8.35. i po wieczornej mszy św. ok. 18.35. , proszę chwilę zaczekać , aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
 9. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od poniedziałku 20 IV br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 50 osób, z zachowaniem
  2-metrowych odstępów w ławkach.

Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.

 1. W Niedzielę przed każdą Mszą św. jest możliwość przyjęcia tylko Komunii św. i powrót do domu.
 2. Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są wyłożone na stojaku wchodząc przez zakrystie, pozostałe pisma są w wersji elektronicznej.
 3. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00   – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00   – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku do piątku

      13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 1. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
 2. Archidiecezja Poznańska uruchomiła stronę swietawdomu.pl, na której możemy zapoznać się wieloma propozycjami dotyczącymi tego, jak w obecnym czasie przeżyć święta Wielkiej Nocy, dostępne są materiały do pobrania, konferencje tematyczne, i szczególnie pomoce w przeżyciu Triduum Paschalnego.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
 4. W poniedziałek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Tadeusza Śliwińskiego z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wieczny. Amen.