Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA WIELKANOCA 30 IV 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza obchodzona jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania, jednocześnie rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Po Mszach św. zbieramy ofiary na Arcybiskupie seminarium duchowne.
 2. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 11.30., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach Msza św. Odpustowa o godz.9.30.
 3. Msza św. o godz.10.00. zamówiona przez Burmistrza i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu sprawowana będzie w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, pamiętajmy o wywieszeniu Flagi Państwowej.
 4. W czwartek we wspomnienie św. Floriana Msza św. o godz. 18.00. sprawowana będzie w intencji Strażaków i ich rodzin oraz za zmarłych strażaków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, gdyż wszyscy korzystamy z ich ofiarnej posługi.
 5. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku 1 maja o godz. 17.30. zapraszamy z całymi rodzinami, powierzajmy nasze rodziny opiece Matki Bożej i św. Józefa.
 6. Odwiedziny chorych i starszych w piątek od godz.8.45.
 7. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. do godz. 17.00.
 8. W Pierwszą Sobotę o godz. 7.00. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i Medytacja, po Mszy św. modlitwy z Nowenny przygotowującej do koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach.
 9. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiać będziemy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 10. W dniach 26.11.2023 - 2.12.2023 planujemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegółowy plan w gablocie, stronie internetowej. Koszt 4399zł + 250$. Szczegóły u ks. Jakuba.
 11. Maturzystom życzymy Darów Ducha Świętego na czas zdawania egzaminów oraz dobrego wyboru dalszej drogi życia. Szczęść Boże.
 12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Tarnowskiej i dalej na ul. Steszęwskiej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią
  w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
 13. W dalszej kolejności  ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie  w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusii.
 16. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 17. Pożegnaliśmy  śp. Henryka Naskręta z Piechanina oraz śp. Bolesława Bucherta z ul. Wiatrakowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.