ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

         

                     I NIEDZIELA  ADWENTU    01.12. 2019 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czas przygotowania na Boże Narodzenie i na ostateczne Przyjście Boga na końcu czasów. Rozpoczynamy także Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „ Wielka Tajemnica Wiary”.
 2. Od poniedziałku do piątku Msza św. Roratnia o godz. 18.00., na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zachęcamy, by przychodziły z lampionami, a dorosłych z małymi świecami, które można trzymać w dłoniach. W soboty o godz. 6.15. Godzinki, o godz. 6.30. Msza św.
 3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu od godz. 12.00. do 13.00., aby wypraszać szczególną Łaskę u Pana Boga.
 4. Poświęcenie medalików odbędzie się w Niedzielę 8 XII br. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Dzieciom z klasy III życzymy, aby ich przyjaźń z Matką Bożą była coraz większa, i ich rodziny były pod szczególną opieką Matki Bożej i św. Józefa.
 5. Podczas Mszy św. o godz. 11.30. w dniu 8 XII modlić się będziemy także w intencji 1 Róży Rodziców pw. Zeli i Ludwika Martin Rodziców św. Tereski oraz w intencji 2 Róży Rodziców pw. bł. Karoliny Kózkówny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Do 15 XII przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, do którego można składać dar Serca, który przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom. Można składać żywność długoterminową, słodycze, środki chemiczne. Bóg zapłac za przyniesione dary.
 7. Spowiedź w naszym kościele z pomocą Księży z Dekanatu odbędzie się we wtorek 17 XII od godz. 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00. oraz od 19.15. do 20.45.
 8. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w piątek od godz. 8.10.
 9. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę od godz. 8.10.
 10. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00., od 16.00. do 18.00.
 11. Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty o : o godz. 7.20. Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, Medytacja po Mszy św.
 12. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. zapraszamy 2 Różę pw. MB Częstochowskiej, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji chorych i cierpiących oraz osób im pomagającym.
 13. Przyszła Niedziela 8 XII to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na ten cel.
 14. W imieniu Centrum Kultury w Czempiniu zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 20 XII br. o godz. 18.00., wystąpi Maciej Miecznikowski oraz Leszcze. Bilety do nabycia w centrum Kultury.
 15. W czwartek o godz. 17.00. sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za lata trzeźwości, natomiast w sobote o godz. 15.00. sprawowana będzie Msza św. w intencji Stowarzyszenia „ Jasiek”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 16. W sobotę i w Niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać ozdoby na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz świece Caritas Wigilijne dzieło pomocy dzieciom po 6 i 13 zł, opłatki za dobrowolną ofiarę, lampiony w cenie od 24 do 28 zł.
 17. Wspólnota „ Światło Ewangelii” organizuje Wigilię dla osób samotnych w diu 22 XII po mszy św. o godz. 11.30. w Domu Parafialnym, warto zainteresować się sąsiadami i może zaprosić.
 18. Spotkania przed Bierzmowaniem : Grupa św. Jana Kasjana w środę o godz. 18.00., Grupa św. Rity w czwartek o godz. 19.00.
 19. Przedświąteczne spotkanie dla Rodziców kandydatów do Bierzmowania w Niedzielę 8 XII o godz. 19.00.
 20. Staropolskim „ Bóg zapłać” dziękujemy za oświetlenie Figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, ołtarza w Kościele Pogrzebowym oraz za wiele innych prac związanych ze sprawami elektrycznymi.
 21. Przewodnik Katolicki, Misyjne Drogi, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się można nabyć u ministrantów, natomiast w zakrystii można nabyć Przewodnik Katolicki z ubiegłej Niedzieli z dołączoną książeczką z rozważaniami.
 22. W tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Wolarczaka Zul Rynek, śp. Hankę Krzyżańską dawną Parafiankę z ul. Zachodniej, śp. Czesława Dulata z ul. 10 Lecia RKS-u, śp. Irenę Wojciechowską ze Starego Tarnowa. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.