ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019 parafia-czempin.pl

 1. W jutrzejszy poniedziałek 11 XI szczególnie powierzamy w modlitwie sprawy Ojczyzny, dziękując Bożej Opatrzności i ofiarnym obywatelom za odzyskanie wolności. Msza św. o godz. 10.00. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Burmistrza Gminy i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu jest także naszym wspólnym Dziękczynieniem. Po Mszy św. w kościele Koncert RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ w wykonaniu Chóru Polihymnia oraz recytatorów ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu, a następnie przy Pomniku na Rynku odbędą się Uroczystości Upamiętniające Ofiarę Naszych Bliskich.

Uczcijmy pamięć wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej poległych, cierpiących, walczących i pracujących dla dobra Niepodległej Polski. Wywieszone Flagi Państwowe w prywatnych posesjach niech świadczą o naszej jedności.

 1. Druga niedziela listopada to XI Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności są słowa „ Sudan Południowy – Przerwać milczenie”, naszą modlitwą otoczmy prześladowanych, po Mszach św. zbieramy ofiary na ten cel, można wysłać sms- szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 2. Spotkanie przed Bierzmowaniem – grupa św. Krzysztofa we wtorek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 18.30. w Domu Parafialnym.
 4. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 11 Różę pw. NMP Wniebowziętej, oprócz stałych intencji modlić będziemy się w intencji naszych rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższą sobotę nasza drużyna ministrantów starszych będzie gospodarzem turnieju w piłkę nożną służby liturgicznej na hali „Herkules”. Przyjadę do nas zespoły ze Śremu, Rogalina, Strykowa i Leszna. Rozpoczęcie o godz. 10:30, zapraszamy do kibicowania.
 6. W przyszłą niedziele składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła, dziękujemy za złożone 12570 zł na cmentarzu. Bóg zapłać za ten dar, warto przypomnieć, że za ubiegły rok koszty utylizacji śmieci wyniosły 16850zł, koszt wycinki i pielęgnacji drzew oraz wody to ok. 12000zł., dlatego dziękujemy za segregację i trzeba przyponmieć o konieczności rozdzielenia zniczy na szkło i plastiki.
 7. Od najbliższej soboty 16 XI i Niedzieli 17 XI w Domu Parafialnym po Mszach św. w Domu Parafialnym będzie można nabywać emblematy, proporczyki, flagi i ozdoby na czas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, zapraszamy do zapoznania się.
 8. W gablocie umieszczony jest plakat z informacjami o VI Forum Ewangelizacyjnym Archidiecezji Poznańskiej, którego tematem będzie : Wspólnotowość parafii. Każdy może włączyć się w to wydarzenie, które odbędzie się w przyszłą sobotę w Parafii MB Bolesnej w Poznaniu.
 9. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.
 10. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Krystynę Majorczyk z ul. Spółdzielców,w środę o godz. 11.00. pożegnamy śp. Piotra Barańskiego, dawnego Parafianina z ul. Kościelnej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.