ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

               ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 27.10.2019 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą niedzielę parafie obchodzą rocznicę poświęcenia swojego kościoła. Można uzyskać odpust zupełny żyjąc w łasce uświęcającej. Wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła składamy serdeczne podziękowanie za codzienną troskę o naszą świątynię. Konkretna data poświęcenia naszego kościoła to 29 IX 1901r.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w czwartek 31 X o godz. 17.00. Korowód wyruszy z kościoła parafialnego, przejdzie ulicami Czempinia i powróci na salki do Domu Parafialnego. Oprócz stroju ulubionego świętego warto na przemarsz zabrać różne instrumenty grające oraz latarki. Chętne osoby do pomocy oraz do udziału w naszej Familiadzie, prosimy o zgłaszanie się do ks. Filipa.
 3. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00,18.00. w Borowie o godz.  45. w  Gorzyczkach o godz.  9.30. , na cmentarzu o godz. 14.00. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczamy na utrzymanie cmentarza.

        Ponieważ przypada Uroczystość, w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

       Kibice Lecha Poznań w dniu 1 XI przy wejściu na cmentarz parafialny kwestować będą na renowację Pomników Powstańców Wielkopolskich, 

       polecamy tę słuszną sprawę.

 1. Zwracamy się z serdeczną prośbą o sumienną segregację śmieci na cmentarzu, a przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które czynią to przez cały rok. Liście z cmentarza prosimy składować do kontenerów śmieci mieszanych. Bóg zapłać.
 2. W Dzień Zaduszny, w sobotę 2 XI, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00., 10.00.,16.00.18.00., w Borowie o 8.45., w Gorzyczkach o 9.30.
 3. W Dzień Zaduszny 2 XI na cmentarzu odmawiamy Różaniec za Zmarłych o godz. 19.30. Na tę wieczorną  procesję warto zabrać ze sobą znicze i latarki.
 4. Różaniec za Zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych odmawiamy od 1 do 8 XI o godz. 17.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Msza św. za osoby, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii od listopada 2018 do ostatnio pochowanej osoby w tym roku sprawowana będzie w sobotę 2 XI br. o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Wymienianki można składać w sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym, a w tygodniu w zakrystii.
 7. Zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe.
 8. Każdego dnia od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 9. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu nie odbędą się w najbliższy piątek, lecz za tydzień 8 XI od godz. 8.10.
 10. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem nie odbędą się w najbliższą sobotę, lecz za tydzień 9 XI od godz. 8.10.
 11. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na listopad : „ aby na bliskim Wschodzie gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu, spotkania, wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa”.
 12. Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca : Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.20., Medytacja po rannej Mszy św.
 13. W najbliższą sobotę i w niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Misjonarzy Ojców Oblatów, głosić będą Słowo Boże, a nabywając pamiątki w Namiocie Misyjnym będzie można wspomóc działalność Misyjną.
 14. Kolejny raz zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy Misjom „ opatrunek na ratunek”. Dar serca prosimy składać przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa : potrzebne są : bandaże, gazy kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata, środki do dezynfekcji ran- ale tylko w proszku.
 15. W najbliższą niedzielę 3 XI kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie – Mszę Św. z katechezą o godz. 19:00 w kościele.
 16. W ubiegłą Niedzielę na remont dachu kościoła uzbieraliśmy 12433zł. oraz 2620 zł wpłacone na konto. Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”
 17. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat zachęcający do zagłosowania na nr 3 i wsparcia naszych Strażaków, na których zawsze możemy liczyć, a którym bardzo przyda się pralka przemysłowa i szafa do suszenia mundurów.
 18. W poniedziałek w liturgii Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy patronują kościołowi pogrzebowemu.
 19. We wtorek przypada 29 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy na Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Michała Archanioła. Nabożeństwo połączymy z wieczornym Różańcem o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.
 20. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Arka są do nabycia u ministrantów.
 21. Pożegnaliśmy śp. Helenę Borysiak ze Słonina, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Cecylię Tołmacziw z ul. Przedszkolnej. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.