NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
28 V 2023 parafia-czempin.pl

1. Bierzmowanym z okazji przyjęcia sakramentu bierzmowania życzymy owocnej współpracy z Darami Ducha Św.
    w podejmowaniu decyzji w dorosłym życiu.
  2. Dzieciom Komunijnym dziękujemy za dar komunijny – obraz bł. Edmunda Bojanowskiego a naszemu parafianinowi
    za namalowanie wizerunku.
  3. Naszym Mamom z okazji Dnia matki życzymy opieki Matki Bożej i św. Józefa, potrzebnych łaski zdrowia, cierpliwości
    i pociechy ze swojej rodziny, a dla naszych zmarłych Mam módlmy się o dar nieba. Mszę św. dzisiaj o godz. 11.30.
  4. W najbliższą sobotę odbędzie się Spotkanie Młodych na Lednicy - wyjazd wspólny z parafią Farną w Kościanie - informacje na stronie internetowej Fary.
  5. W poniedziałek w liturgii święto NMP Matki Kościoła, dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, w tym dniu o 17.20. odmówimy różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła.
  6. W środę w liturgii przypada święto Nawiedzenia N.M.P.
  7. Dzieciom z okazji Dnia Dziecka życzymy opieki Anioła Stróża i szczęśliwego dzieciństwa.
  8. Serdecznie zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa majowe ma godz. 17.30., a od czwartku nabożeństwo czerwcowe
    na zakończenie wieczornej Mszy św.
  9. Chorych i starszych Parafian w I Piątek miesiąca odwiedzimy od 8.45. Spowiedź od 16.00 – 18.00, z udzieleniem Komunii św. do 17.00.
  10. W sobotę nabożeństwo I soboty o godz. 7.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie medytacja i msza św., a po Mszy św. modlitwy z nowenny przygotowującej do koronacji cudownego obrazu MB w Smolicach
  11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiać będziemy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  12. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Malinowej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
  13. W dalszej kolejności  następnie ul Rolna i ul. Wiatrakowa. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie,
    że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  17. Pożegnaliśmy sp. Jerzego Siczyńskiego z ul. Kuczmerowicza, śp. Henryka Borkowskiego z ul. Przedszkolnej, w poniedziałek o godz. 11.30. pożegnamy śp. Zdzisława Janika z ul. Wybickiego. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.