ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 NIEDZIELA ZWYKŁA  20 X 2019 parafia-czempin.pl

 1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmowane są w sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym, a w tygodniu w zakrystii.
 3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych, który wyruszy w czwartek 31 X br. o godz.17.00 z kościoła parafialnego na ulice Czempinia i powróci na salki. Oprócz stroju ulubionego świętego na korowód można zabrać różne instrumenty muzyczne oraz latarki. Po zakończonym korowodzie planujemy na salkach wspólną Familiadę, której tematyka będzie dotyczyła świętych oraz życia i historii naszej parafii. Wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób zaangażować się w to wydarzenie (np. przygotować coś słodkiego, pomóc w urządzeniu salki, obsłudze nagłośnienia) oraz wystąpić w Familiadzie, prosimy o kontakt z Ks. Filipem.
 4. Msza św. na cmentarzu 1 XI br. o godz. 14.00.
 5. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 6. Dzisiejsza Niedziela obchodzona to Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu kościoła.
 8. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. przed Ołtarzem istnieje możliwość Przyjęcie do Szkaplerza św. Michała Archanioła. W zakrystii można jeszcze nabyć szkaplerze i modlitewniki do św. Michała Archanioła.
 9. Spotkanie przed Bierzmowaniem: grupa św. Krzysztofa – we wtorek o godz. 19:00 w salce. Najbliższa Msza św. z katechezą dla kandydatów, w niedzielę 3 listopada o godz. 19:00
 10. Odsłonięcie Pomnika Powstańców Wielkopolskich rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.00. na Cmentarzu Parafialnym w Głuchowie.
 11. Obchody 80-Rocznicy Rozstrzelań Mieszkańców Ziemi Kościańskiej Dokonanych w 1939 r. Uroczystości rozpoczną się w dniu 23 X br. o godz. 17.30. na Cmentarzu Parafialnym w Kościanie, Msza św. o godz. 19.00.
 12. W przyszłą sobotę drużyny piłkarskie naszych ministrantów młodszych i starszych zagrają w pierwszym turnieju Grand Prix w Komornikach. Życzymy powodzenia!
 13. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 14. Pożegnaliśmy śp. Krystynę Adamczak z Borowa. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.