ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019

                                                                    www.parafia-czempin.pl

 1. Dziś XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „ Wstańcie chodźmy[i]”. Przed kościołami oraz na ulicach odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każda złożoną ofiarę.
 2. Z okazji przypadającej rocznicy założenia Komisji Edukacji Narodowej. Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom przedszkoli i szkół wszelkich szczebli życzymy światła i mocy Ducha Świętego w nauczaniu i wychowywaniu pokoleń młodych Polaków.
 3. W piątek 18 X przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem Pracowników Służby Zdrowia. Z tej okazji dziękując za wszystkich oddanych nam lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny chcemy prosić, aby swoją misje wśród ludzkiego cierpienia mogli pełnić w jak najlepiej zorganizowanych warunkach i przepisach prawa.
 4. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Światowa Niedziela Misyjna i rozpocznie Tydzień Misyjny. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne.
 5. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 6. Rodzinę Różańcową zapraszamy na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego.
 7. W przyszłą Niedzielę 20 X br. podczas Mszy św. o godz. 18.00. nastąpi przyjęcie do 2 Róży Rodziców pw. bł. Karoliny Kózkówny.
 8. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. przed Ołtarzem istnieje możliwość Przyjęcie do Szkaplerza św. Michała Archanioła. W zakrysti można jeszcze nabyć szkaplerze i modlitewniki do św. Michała Archanioła.
 9. Wymienianki jednorazowe i roczne przyjmujemy w soboty i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym.
 10. Składkę z przyszłej Niedzieli przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 11. W niedzielę odpustową wspólnota Światło Ewangelii przeprowadziła kiermasz ciast na rehabilitację Jakuba z Gorzyc – udało się zebrać kwotę 1002,75 zł. Bóg zapłać za ofiarność!
 12. OSP w Czempiniu serdecznie zaprasza na „Drzwi otwarte„ do Remizy przy ul. Śremskiej w dzisiejszą Niedziele 13 X od godz. 12.00. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat z informacjami.
 1. W imieniu organizatorów zapraszamy na Odsłonięcie Pomnika Powstańców Wielkopolskich. Uroczystość rozpocznie się w przyszłą Niedzielę 20 X br. o godz. 15.00. na Cmentarzu Parafialnym w Głuchowie. W gablocie znajduje się okolicznościowy plakat.
 2. W gablocie znajduje się zaproszenie na Obchody 80-Rocznicy Rozstrzelań Mieszkańców Ziemi Kościańskiej Dokonanych w 1939 r. Uroczystości rozpoczną się w dniu 23 X br. o godz. 17.30. na Cmentarzu Parafialnym w Kościanie, Msza św. o godz. 19.00.
 3. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat o III Forum Charyzmatycznym, które odbędzie się w  Śremie dnia 19 X br.
 4. Czasopisma katolickie są do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 5. Pożegnaliśmy śp. Krystiana Matyja z ul. Kolejowej, śp. Marię Kaptur z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Mikołaja Brzozowskiego z ul. Kolejowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.