ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

                                        Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła

                                                    29 IX 2019 parafia-czempin.pl                                                                           

 1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Dzień Odpustu Parafialnego, Sumie odpustowej o godz. 11.30. przewodniczy ks. kanonik Ludwik Maćkowiak, niech każdy z nas wyprasza w tym dniu szczególne łaski przez orędownictwo naszego patrona św. Michała Archanioła. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach przy Figurze św. Michała Archanioła, życzymy nieustannej opieki św. Michała Archanioła. Ojciec Jan składa podziękowanie słowami „ Bóg zapłać” za zebrane 7920zł, które są ofiarowane na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku.
 2. Poświęcenie Szkaplerzy i przyjęcie nowych osób do szkaplerza św. Michała Archanioła odbywa się w dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. przed Ołtarzem/ z wyjątkiem Mszy św. o godz./ 8.00./.
 3. W zakrystii można nabyć Szkaplerz i Modlitewniki do św. Michała Archanioła.
 4. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w piątek od godz. 8.10.
 5. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w sobotę od godz. 8.10.
 6. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00. oraz od 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. od godz. 16.00. do 17.00.
 7. Nabożeństwo Pierwszej Soboty po rannej Mszy św. : Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.20., medytacja po Mszy św.
 8. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 9. W sobotę o godz. 14.00. sprawowana będzie msza św. z okazji Jubileuszu 135 Lecia Czempińskiego Towarzystwa Śpiewaczego „ Harfa”, w intencji żywych i zmarłych Chórzystów, Dyrygentów i Organistów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i życzymy Chórowi za przyczyną św. Cecylii wyśpiewywania Chwały Pana Boga.
 10. W imieniu organizatorów zapraszamy na Mszę św. Hubertusowską w przyszłą Niedzielę 6 X br. o godz. 11.30.
 11. Poświęcenie różańców dla dzieci z klasy 3 odbędzie się w przyszłą Niedzielę 6 X br. podczas Mszy św. o godz. 11.30. , zapraszamy z całymi rodzinami.
 12. Kandydatów do Bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszamy na Mszę św. z katechezą w przyszłą Niedzielę 6 X o godz. 19.00. Ks. Filip bardzo serdecznie dziękuje kandydatom za rozmowy, które wniosły bardzo wiele w rozpoczęte przygotowania.
 13. Dzieci zapraszamy na próby Zespołu Muzycznego w soboty o godz. 9.30. do Domu Parafialnego.
 14. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 15. Pożegnaliśmy śp. Alojzego Kosmacza z Pl. Zielony Rynek. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.