ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

 

 1. NIEDZIELA ZWYKŁA 22.09.2019r.

 

 1. W przyszłą Niedzielę w liturgii Uroczystość św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała., o godz. 11.30. przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Mszy Świętej Odpustowej przewodniczyć będzie ks. Kan. Ludwik Maćkowiak, nasz dawny wikariusz z lat 1965-1970, bardzo serdecznie wspominany.

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o niesienie baldachimu, sztandarów, świec, a także przedstawicieli Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Młodzieży do niesienia feretronów. Zapraszamy także jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków, zachęcamy też dzieci do przyjścia w stroju Archanioła.

W tygodniu przed Odpustem po Mszach św. odmawiać będziemy Litanię do św. Michała Archanioła.

 1. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. o godz. 8.00., 10.00. i 11.30. Wspólnota „Światło Ewangelii” przeprowadzi kiermasz ciast, zebrane ofiary zostaną przekazane na pomoc przewlekle choremu Jakubowi Białobłockiemu z Gorzyc.
 2. Panu Bogu dziękujemy za czas rekolekcji Parafialnych, które przy Figurze św. Michała w tym roku głosił nam o. Jan z pomocą brata Andrzeja ze Zgromadzenia Michaelitów.
 3. W ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 9957 zł. oraz 2000 zł. od indywidualnych ofiarodawców. Dziękujemy Staropolskim Bóg Zapłać”.
 4. W środę podczas Nowenny Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia przypada zmiana tajemnic różańcowych, intencja na październik :”aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele”.
 5. Rodziców kl. III zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę 25 IX o godz. 19.00.
 6. Spotkania w Poradni dla Narzeczonych odbędą się w Domu Parafialnym : Pierwsze 10 X o godz. 17.00., drugie 24 X o godz. 17.00., trzecie indywidualne 14 XI.
 7. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy IX Różę pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, oprócz stałych intencji modlić się będziemy za przyczyną św. Michała Archanioła w intencji dobrych owoców Rekolekcji Parafialnych.
 8. Panu organiście Mateuszowi z okazji imienin składamy życzenia opieki św. Cecylii, aby mógł dalej wielbić Pana Boga przez grę i śpiew i także rozwoju dziecięcej scholii.
 9. Dzieci na próbę zespołu muzycznego zapraszamy do Domu Parafialnego w sobotę o godz. 9.30.
 10. Zbiórka przed Odpustem dla wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 9.30.
 11. W zakrystii trwają zapisy kandydatów z klasy 8 i starszych do Bierzmowania.  
 12. Wszystkim Małżonkom obchodzącym w tym roku ważne Jubileusze swojego Małżeństwa składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia i pociechy z rodziny. Szczęść Boże.
 13. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 14. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi sa do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 15. Pożegnaliśmy śp. Stefanię Rerak z Piotrkowic. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.