ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                               Ogłoszenia Duszpasterskie 24 Niedziela Zwykła 15 IX 2019

www.parafia-czempin.pl

 1. Tradycyjnie w bliskości Święta  Podwyższenia Krzyża Świętego, udajemy się z pieszą pielgrzymką do krzyża w Iłówcu Wielkim, wyjście z kościoła dzisiaj o godz. 14.15. Zapraszamy do pielgrzymki.
 2. W środę 18 IX obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski, swoje imieniny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach, a także o młodzieży w Święto ich patrona.
 3. Z racji wspomnienia św. Stanisława zapraszamy także ministrantów i ich Rodziców na wspólną Mszę Św. w najbliższy czwartek na godz. 18:00. Po Mszy spotkanie dla wszystkich w salce. Ponadto dziękujemy Rodzicom i ministrantom za udział w sobotnim rajdzie rowerowym do Racotu.
 4. Dzisiejsza Niedziela jest Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu, i rozpoczęciem Tygodnia Wychowania pod hasłem „ Nauczycielu gdzie mieszkasz” j1,38 po Mszach św. do puszek zbierane są ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 5. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wspólnego przeżycia Rekolekcji, które rozpoczniemy w najbliższy piątek o godz. 18.00.,a zakończymy w Niedzielę o godz. 11.30. Plan Rekolekcji umieszczony jest w gablocie oraz na stronie parafialnej. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Jan ze zgromadzenia Księży Michaelitów, towarzyszyć nam będzie kopia Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Górze Gargano.
 6. Nowennę do św. Michała Archanioła odmawiamy do czwartku po rannej i wieczornej Mszy sw.
 7. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialny, który w tym roku przeżywać będziemy w Niedzielę 29 IX o godz. 11.30., zachęcamy dzieci do ubrania się w strój św. Michała Archanioła. Jeżeli to możliwe to zapraszamy dzieci przebrane w strój św. Michała Archanioła do powitania Figury św. Michała Archanioła w najbliższy piątek 20 IX o godz. 18.00.
 8. W czwartek o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie w intencji VIII Róży pw. MB z Lasalette.
 9. Młodzież z klasy VIII oraz starszych zapraszamy do zapisania się do grupy przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Jeżeli są jeszcze zdecydowani to należy zapisać się u księdza Filipa w zakrystii. W dzisiejszą niedzielę o godz. 20:00 na naszym parafialnym Facebooku będzie można obejrzeć na żywo świadectwo jednej z uczestniczek zeszłorocznych przygotowań. Zachęcamy do wspólnego oglądania!
 10. Bardzo przepraszamy, ale w tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie tylko w poniedziałek od godz. 19.30. do 21.00. Jeżeli będą pilne sprawy to prosimy zgłaszać je przed lub po Mszy św.
 11. W sobotę w liturgii Święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty.
 12. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy VIII Różę pw. MB z Lasalette, oprócz stałych intencji modlić się będziemy za przyczyną św. Michała Archanioła w intencji dobrych owoców Rekolekcji Parafialnych.
 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na remont dachu kościoła oraz za ofiary przed kościołem na KUL i WT.
 14. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej już dziś zapraszamy na spotkanie 25 IX br. o godz. 19.00. do Domu Parafialnego.
 15. W imieniu organizatorów bardzo serdeczne zapraszamy na Koncert charytatywny „Jesteśmy bo Jesteś”, który odbędzie się w Kościele w Głuchowie w przyszłą Niedzielę 22 IX o godz. 16.00. Koncert organizowany jest, aby wspomóc 6 letnią Marcelinke Szymańską ze Srocka Wielkiego w leczeniu choroby i rehabilitacji. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat, w Koncercie wystąpi Zespół MISERICORDIA z Buku.
 16. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.