I Niedziela Wielkiego Postu  26 II 2023 r. parafia-czempin.pl

1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Czereśniowej niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice
    w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
    w Kronice Nawiedzenia.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do
    nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
  3. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc dla walczącej Ukrainy. Przy tej okazji składamy podziękowanie za 6201 zł złożone na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji
    i w Syrii.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30. Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą ojcowie z naszej Parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę o godz. 17.20 odmówimy różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych, Msza św. w ich intencji o 18.00.
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
  7. W Pierwszy Piątek Miesiąca odwiedziny chorych i starszych od godz. 9.00.
  8. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 16.00. do 18.00., z udzieleniem Komunii św. do godz. 17.00.
  9. Organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Spotkania w naszej Archidiecezji odbywają się przed Koronacją cudownego Obrazu, która odlezie się we wrześniu. Wyjazd w sobotę 4 III o godz. 8.00., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy tylko do środy w Biurze, lub po Mszach św. w zakrystii ministrantów z podaniem nr PESEL i telefonu, koszt 30 zł.
  10. W poniedziałek Biuro Parafialne z powodu sprawowanego pogrzebu czynne będzie od godz. 16.30. do 17.30., zamiast w południe.
  11. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  12. W środę podczas Nowenny zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na marzec : Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego innym przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie
    w kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.
  13. Ponieważ wiele osób pyta o możliwość odprawienia intencji Mszy św. w konkretnym terminie
    co nie zawsze jest możliwe z powodu rezerwacji przez inne osoby, dlatego chcemy zachęcić
    do przekazywania intencji księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, w naszej parafii wydrukujemy całą treść intencji jako intencje parafialną z adnotacją, że tę intencje w tym dniu odprawia ks. Czesław Bartoszewski w Poznaniu w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, a rodzina zamawiająca intencje przychodzi na Mszę św. do naszego kościoła.
  14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
    do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św.
    i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż,
    że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  17. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
  18. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego rozpoczęcie 10-11-12 oraz 17-18-19 marca 2023 w Domu Parafialnym,
    ul. Wyszyńskiego 12, w Kościanie. Szczegóły na stronie internetowej w zakładka sakramenty / małżeństwo.
  19. Szkoła lektora dla osób dorosłych. W Farze w Kościanie odbędzie się kurs lektorski dla osób dorosłych przygotowujący do czytania podczas Mszy św. Obejmie on formację biblijną, fonetyczną, liturgiczną i wewnętrzną. Kurs zakończy się błogosławieństwem udzielonym przez księdza biskupa w poznańskiej Katedrze oraz otrzymaniem dokumentu upoważniającego do pełnienia funkcji lektora podczas liturgii. Pierwsze spotkanie odbędzie 25.02 g. 10.00 w Domu Parafialnym. Szczegóły u ks. Marka.
  20. Pożegnaliśmy śp. Zofię Włodarczak z ul. Śremskiej, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy Tatę księdza proboszcza Daniela Litkowskiego śp. Stanisława Litkowskiego z ul. Przedszkolnej.
    Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.