ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  23 NIEDZIELA ZWYKŁA 8 IX 2019 parafia-czempin.pl

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali do Oborzysk, za ich świadectwo wiary. Pieszych pielgrzymów w tym roku było ok.123.
 2. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku przeżywać będziemy w niedzielę 29 IX o godz. 11.30., bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Rekolekcjach Parafialnych od 20 do 22 IX br., od środy do rozpoczęcia rekolekcji po Mszach św. odmawiać będziemy Litanię do św. Michała Archanioła.
 3. Rozpoczynamy 9 Tydzień wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców pod Hasem „ Nauczycielu, gdzie mieszkasz?”.
 4. W przyszłą niedzielę 15 IX br. o godz. 14.15. zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do krzyża w Iłówcu Wielkim.
 5. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie na probostwo, we wtorek o godz. 18.30
 6. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 18.30.
 7. Na Różaniec Fatimski zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 19.00., następnie ok. 19.45 Msza św. i procesja ze świecami i Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wieczornym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Tomasz Nawracała, wykładowca teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym w Poznaniu.
 8. Dzieci, które chcą śpiewać w parafialnym zespole zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.30. do Domu Parafialnego.
 9. Ministrantów wraz z Rodzicami zapraszamy na rajd rowerowy do Racotu w najbliższą sobotę 14 IX. Rozpoczęcie przy kościele o godz. 9:00. Na miejscu ciekawe spotkanie i wspólny posiłek, prosimy o zabranie ze sobą czegoś na ognisko. Chętnych na ten rajd prosimy o kontakt z ks. Filipem.
 10. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła, natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na KUL, WT i Szkoły Katolickie.
 11. W liturgii w czwartek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w piątek św. Jana Chryzostoma w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Niedzielę NMP Bolesnej. Msza św. w intencji X Róży pw. MB Bolesnej w Niedzielę o godz. 10.00.
 12. W związku z Ogólnopolską Akcją „ Polska pod Krzyżem”, Parafia w Modrzu zaprasza do wspólnej modlitwy w sobotę o godz. 18.00. Nasza Parafia tego dnia nie organizuje osobnego Nabożeństwa, ale zachęcamy do liczniejszego niż zawsze pielgrzymowania do Krzyża w Iłówcu Wielkim w Niedzielę 15 IX, o godz. 14.15. Natomiast można indywidualnie gromadzić się przy różnych Krzyżach na terenie naszej Parafii w sobotę 14 IX o wybranej wieczornej godzinie lub zgromadzić się w swoim domu.
 13. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 7 Różę pw. NMP z Lourdes, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji dobrych owoców Rekolekcji Parafialnych za przyczyną św. Michała Archanioła.
 14. Wyjazd do Zakopanego w Niedzielę 15 IX o godz. 7.00. z parkingu na ul. Kuczmerowicza, obowiązuje zapisanie do autokaru nr 1 lub nr 2., są 4 wolne miejsca w pokoju 4 osobowym, koszt 420 zł od osoby.
 15. Rozpoczynamy tegoroczne przygotowanie kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy uczniów klasy VIII szkoły podstawowej oraz starszych. Chętnych prosimy, by odebrali deklarację oraz informator w zakrystii po Mszach Św. oraz o zapisali się na indywidualne spotkanie z ks. Filipem, które jest także częścią przygotowania. Pierwsze spotkanie wszystkich kandydatów wraz z Rodzicami – czyli Msza Św. połączona z katechezą, odbędzie się w niedzielę 6 października o godz. 19:00. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji młodych i animatorów.
 16. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.