3 NIEDZIELA WIELKANOCA 23 IV 2023

1. Rozpoczynamy XV Tydzień Biblijny pod hasłem „ Wierzę w kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego!”, dzisiejsza Niedziela jest także Siódmym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, któremu towarzysza słowa z 1 Kor 11,22 : „ Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?”. Zachęcamy do zaplanowania takiego układu dnia, aby codziennie znaleźć czas na osobiste czytanie Słowa Bożego.
  2. Akcja oddawania krwi odbywa się w dzisiejszą Niedzielę od godz. 9.00. do 14.00. w centrum Aktywizacji Społecznej tlenownia. Zachęcamy do tej samarytańskiej posługi.
  3. W sobotę w 29 dzień miesiąca o godz. 17.25. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi ku czci św. Michała Archanioła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  5. Od przyszłego poniedziałku 1 maja odprawiać będziemy Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30., na które już dziś serdecznie zapraszamy.
  6. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha Bpa i M. Głównego patrona Polski., przy tej okazji życzenia imieninowe składamy Panu Organiście Wojciechowi, niech Dobry Bóg obdarza potrzebnymi Łaskami, zdrowiem, oraz życzymy nieustannej opieki św. Cecylii i i św. Wojciech i dalszej posługi w naszej Parafii. Szczęść Boże.
  7. We wtorek Święto św. Marka Ew.
  8. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na maj : „módlmy się, aby grupy i ruchy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, odcinając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata”.
  9. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Światowy Dzień Modlitw  o powołania do służby w kościele, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary Arcybiskupie seminarium Duchowne w Poznaniu. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy cały rok modlą się o powołania i materialnie wspierają. Bóg zapłać.
  10. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
    na ul. Malinowej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią
    w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
  11. W dalszej kolejności  następnie
    ul. Malinowa od nr 12 do 1, następnie, ul. Zaułek o d nr 1 do 8, następnie ul. Tarnowska od końca w kierunku ul. Stęszewskiej, następnie
    ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie  w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,
    pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  13. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  14.  Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
  15. Pożegnaliśmy  w Bninie śp. Wojciecha Ogrodowczyka z ul. Przedszkolnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.