Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                  27 NIEDZIELA ZWYKŁA  2 X 2022 parafia-czempin.pl

 1. Dziękujemy za udział w Mszach św. Odpustowych, za zadbanie o to, aby uzyskać Odpust Zupełny,Bóg zapłać za pełnienie różnych funkcji, posprzątanie i przygotowanie wnętrza Kościoła, niech św. Michał Archanioł wyprasza potrzebne Łaski.
 2. Od soboty 1 X zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. Poświęcenie Różańców dla dzieci przed Uroczystością Pierwszej Komunii Św. odbędzie się podczas Nabożeństwa dla dzieci o godz. 17.00. w poniedziałek kl. 3a, we wtorek kl.3b, w środę kl. 3c, w czwartek kl. 3 d.
 4. Żywy Różaniec zapraszamy na Mszę św. w piątek w Święto Matki Bożej Różańcowej.
 5. Intencja Żywego Różańca na październik : Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.
 6. Spowiedź w Pierwszy Piątek Miesiąca od 16.00. do18.00 z udzieleniem Komunii św. do 17.00.
 7. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w poniedziałek o godz. 16.30.
 8. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 9. W gablocie umieszczony jest plakat Czempińskiego Towarzystwa Śpiewaczego Chóru Harfa zapraszający wszystkich chętnych do wsparcia głosowego : Panie w sopranach i altach, Panów w tenorach i basach.
 10. Odwiedziny chorych i starszych z Sakramentami w piątek od godz. 8.30.
 11. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 12. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.
 13. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 11 IX br.  Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Śremskiej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  : Czempiń ul. Polna od strony Pl. Zielony Rynek, następnie ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
  i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
  i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii,
  o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
  i nawrócenie Rosji.
 16. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
  aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 17. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 18. Pożegnaliśmy śp. Helenę Skałecką ze Starego Gołębina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.