Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

            Niedziela Zesłania Ducha Świętego  19 V 2024 parafia-czempin.pl

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności prosząc o zachowanie suwerenności i niepodległości. Niech umocnieniem w wytrwałej Modlitwie Różańcowej będą słowa z Pieśni „Ze wzgórz Częstochowy… że gdy klęska, pożoga, nieszczęście i noc  zawisły nad Krajem, z Obrazem szła Moc.”
 2. W tę dzisiejszą Niedzielę nasze uświęcenie powierzajmy działaniu Ducha Świętego, i prośmy Pana Boga, żebyśmy o dobrą współpracę z Darami i Natchnieniami Ducha Świętego.
 3. Dzieciom z okazji Uroczystości Pierwszej Komunii św. życzymy, aby przez całe swoje życie były tak blisko Pana Jezus, a rodzinom życzymy pogłębienia więzi z Panem Bogiem oraz opieki Matki Bożej i św. Józefa.
 4. Dzieciom i Rodzicom jeszcze raz składamy podziękowanie za ofiarowany Dar Komunijny w postaci relikwiarza i oprawy miejsca dla Relikwii Dzieci Fatimskich- św. Hiacynty i św. Franciszka. Bóg zapłać.
 5. W Białym Tygodniu spotykamy się na Mszy św. o godz. 18.00., a w czwartek na Pielgrzymce na Świętą Górę w Gostyniu.
 6. Pielgrzymka dziękczynna po Pierwszej Komunii św. odbędzie się do Gostynia na Świętą Górę 23 maja, wyjazd autokarami sprzed Szkoły na ul. Kolejowej o godz.16.00., powrót około godz.20.30., koszt 20 zł, ponieważ jedzie trzeci autobus są jeszcze wolne miejsca, zapisy bezpośrednio u księdza proboszcz Andrzeja. Udajemy się na Mszę św. na godz.17.00.
 7. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30. Powierzajmy nasze rodziny opiece Matki Bożej i św. Józefowi.
 8. W tym roku procesje w Uroczystość Bożego Ciała planujemy po Mszy św. o godz.10.00., wyjście z kościoła w lewo przez Rynek i ul. Ogrodowa, w prawo ul. Kuczmerowicza, w prawo ul. Strumykowa,, prosto ul. Ratuszowa, w prawo ul. Długa i powrót do kościoła. W Oktawie Procesja z powodu remontu odbędzie się tylko po wiecznych Mszach św.
 9. Gdy zostanie odczytany tekst dokumentu znalezionego w kapsule pod krzyżem podamy do informacji oraz o medaliku, monetach i pieczęci.
 10. Cieszymy się, że nasza Parafia otrzymała dotację na remont witraży i wieży i częściowe malowanie kościoła. Kwota Promesy na witraże wynosi 64,999,14 zł a wkład własny Parafii dodatkowo wynosi 3500zł. kwota  Promesy na wieże i malowanie kościoła wynosi 868,149,99 zł a wkład własny parafii dodatkowo 48,200,01 zł . Zwracamy się z próśb, aby w 3 Niedzielę miesiąca zbierać ofiary na pokrycie wkładu własnego Parafii oraz na pokrycie kosztów nowych drewnianych okiennic dzwonnicy, koszt podamy w późniejszym terminie po wycenie oraz będziemy zbierać ofiary  na odnowienie zegara, tarcz i mechanizmu, koszt wynosi ok.30000 zł. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc materialna w 3 Niedzielę Miesiąca.
 11. Trwają prace przy remoncie wieży, a także przy malowaniu nawy bocznej, prosimy o dbanie o bezpieczeństwo oraz o modlitwę o szczęśliwą pracę przez orędownictwo św. Michała Archanioła i św. Józefa. W dni powszednie na Msze św. o godz.8.00. prosimy wchodzić i wychodzić przez zakrystię ministrantów.
 12. Rozpoczęły się prace przy renowacji zniszczonych w latach 40 ubiegłego stulecia zabytkowych witraży znajdujących się w kościele św. Tadeusza Judy. Jeszcze w tym roku zostaną wprawione uratowane od zapomnienia brakujące witraże przedstawiające Jezusa Chrystusa oraz dwóch ewangelistów: Marka i Mateusza. Tego trudnego zadania podjęła się firma p. Piotra Janek z Poznania, Witroart z ul. Frezjowej 62.
 13. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie Biblijne w poniedziałek o godz.18.40.
 14. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Meksyku w terminie 28.01-08.02.2025 r., szczegóły i informacje w gablocie i u ks. Jakuba.
 15. Parafia w Modrzu organizuje autokarową pielgrzymkę do Francji w terminie 1-10 lipca 2024, m.in. Paryż, Lourdes, La Salette, szczegóły na plakacie w gablocie.
 16. Zachęcamy do wypraszania łask dla dzieci przez orędownictwo świętych dzieci z Fatimy św. Hiacyntę i św. Franciszka.
 17. Litanię do Bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy o godz. 18.00. na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. na pamiątkę wprowadzenia Relikwii.
 18. Zapraszamy na spotkania młodzież i dzieci
 • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
 • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
 • ministranci młodsi w sobotę o 11.00.

Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. W gablocie zostały wywieszone informacje o naborze do katolickiego Liceum w Poznaniu, spotkaniach dla mężczyzn w domu rekolekcyjnym w Czmońcu oraz rekolekcjach i warsztatach dla małżeństw.
 2. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia. OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ.
 3. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego
  od nr1 do końca naprzemiennie i dalej ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1, i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr 1 A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
 4. Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 5. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 6. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 7. W poniedziałek o godz. 10.30. pożegnamy śp. Zenona Marciniaka z ul. Rynek, w środę o godz. 11.00. pożegnamy sp. Mariana Kostyka z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.