ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 Niedziela Zwykła 3 III 2019  parafia-czempin.pl

 1. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w piątek 8 III od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie z podaniem numeru telefonu
 2. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00., 10.00., 16.00., 18.00., w Borowie o godz. 17.00., w Gorzyczkach o godz. 16.30. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem oraz przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, na działalność Caritas można przekazać 1% podatku dochodowego, do czego zachęcamy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

      po rannej Mszy św. o godz. 8.30., z udziałem dzieci o godz. 17.00. oraz dla starszych i dla

      młodzieży po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ks. Diakon Jerzy Kotkowski z Parafii Farnej w Kościanie.
 2. Poświęcenie książeczek dzieciom z klasy III odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 III br. podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci ze swoimi rodzinami.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Młodzi, trzeźwi, wolni”. Celem modlitw jest wyrobienie u wiernych odpowiedniej postawy wobec osób nadużywających alkoholu. W piątek Drogę Krzyżową o godz. 18.30. poprowadzi Ruch Trzeźwościowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W związku rozpoczynającym się Wielkim Postem zachęcamy do podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji nawrócenia naszej Parafii. Przy Ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa znajduje się plansza, na której możemy zapisywać się na poszczególne dni postu poprzez zabranie karteczki z wybraną datą i zaznaczenie się w dowolny sposób przy wybranym dniu.
 5. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie na probostwo we wtorek o godz. 18.30.
 6. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 9 Różę pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
 7. W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji naszych rodzin. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
 8. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Włoch: do Matki Bożej Pompejańskiej, św. o. Pio, św. Michała Archanioła i o. Dolindo (znanego z modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”) w terminie od 17 do 24 lipca br. Szczegółowe informacje oraz zapisy na naszej parafialnej stronie i Facebooku. Ks. Filip udzieli wszelkich potrzebnych informacji. Spotkanie dla chętnych do udziału w tej pielgrzymce odbędzie się 10 III o godz. 18.00 do Domu Parafialnego.
 9. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.