Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

4 NIEDZIELA  ADWENTU  18 XII 2022 r.

 1. Od 30 XI Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodzinna ul. Mickiewicza. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
 3. Spowiedź Adwentowa z pomocą księży z Dekanatu odbędzie się w najbliższy wtorek 20 XII br. od godz. 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00., od 19.15. do 20.30.
 4. Spowiedź w Gorzyczkach od 15.00. do 15.20., w Borowie od 15.30. do 15.50/ z udzieleniem Komunii św.
 5. Chorych i starszych z Komunią św. odwiedzimy we wtorek i w środę od godz. 9.00., w dzisiejszą Niedzielę można jeszcze zgłosić odwiedziny.
 6. Harcerze z Mosiny w poniedziałek na wieczornej Mszy św. przekażą Światło Betlejemskie. Przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej będzie można zapalić swoją świecę i zanieść do domu. Dziękujemy harcerzom za przyniesie Światełka.
 7. Na Msze św.  Roratnie zapraszamy od poniedziałku do piątku
  o godz. 18.00., w sobotę o godz. 6.15. Godzinki i Msza św. o godz. 6.30.
 8. W kruchcie kościoła można za dobrowolną ofiarę nabywać opłatki, a świece Caritas  w cenie 10 zł – mała świeca , kalendarz z bł. Edmundem za 10 zł. Dla dzieci Adwentowy kalendarz „Boski Adwent” po 15 zł.
 9. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia, szczeólny dzień spotkań w gronie rodziny. Niech chrześcijański wymiar wieczerzy, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd wyzwoli z nas prawdziwy obraz i podobieństwo do Boga, który ze swej niepojętej Miłości dokonuje dzieła naszego zbawienia.
 10. W sobotę w Wigilię Bożego Narodzenia W kościele Parafialnym Msze św. o godz. 6.30.,8.00. oraz Pasterki o godz. 22.00. i 24.00., w Borowie o godz. 20.30., w Gorzyczkach o godz. 22.00.
 11. W pierwsze i w drugie Święto Bożego Narodzenia Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00., 11.30. 12.45., 18.00., w Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30.
 12. Dzieci na śpiewanie kolęd zapraszamy w Niedzielę i w Święta na godz. 11.15.
 13. W tym roku nie będziemy chodzili po domach w ramach Odwiedzin Duszpasterskich, ale będziemy Osiedlami zapraszać do Kościoła do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
 14. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. / w tym tygodniu nieczynne/.Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 15. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 16. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 17. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 18. Pożegnaliśmy śp. Zofię Majchrzak z ul. Jeździeckiej oraz śp. Jana Koniecznego z ul. Kościańskie Przedmieście. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.