ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 I 2019

www.parafia-czempin.pl

 1. Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom życzymy, aby św. Anna i św. Joachim wypraszali u Pana Boga potrzebne łaski dla rodziny i dar zdrowia. Szczęść Boże na dalsze lata.
 2. Działaniu Ducha Świętego zawierzamy Światowe Dni Młodzieży, które od 22 do 27 I trwać będą w Panamie.
 3. 26 stycznia przypada XIX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu brzmi : „ Chrześcijanie i muzułmanie ; od współzawodnictwa do współpracy”.
 4. Msze św. w czasie kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 8.00.,Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 7.45., Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 7.45.
 5. W styczniu Biuro Parafialne czynne tylko rano w poniedziałek i w czwartek od 9.00. do 10.00.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 8. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Radio Emaus, które w kościańskim rejonie można słuchać na falach 106,2 MHz.
 9. Terminy Nauk Przedmałżeńskich umieszczone są na stronie parafialnej, odbędą się w dniach 1,2,3,8,9,10 III br.
 10. W gablocie umieszczone są informacje Posterunku Policji w Czempiniu :

- w związku z działaniami dotyczącymi prawidłowego oznakowania numeru budynków, jest to szczególnie ważne, gdyż numery  budynków nie zawsze są zgodne z ich kolejnością przy ulicach i często wiąże się to z koniecznością szukania, rozpytywania mieszkańców, na co służby ratunkowe mogą stracić nawet kilka bezcennych – wartych życia minut. Dzielnicowi Posterunku Policji w Czempiniu w styczniu br. prowadza działania mające na celu prawidłowe oznaczenie, później prowadzić będą działania sprawdzające

- drugi komunikat w związku ze zgłoszeniami mieszkańców Gminy Czempiń dotyczącymi spożywania alkoholu w miejscu zabronionym w obrębie sklepu jak również w jego sąsiedztwie, przypomina się że zakaz spożywania alkoholu dotyczy miejsc publicznych, do których zalicza się między innymi rejon Dworca PKP, ścieżki edukacyjne, rekreacyjne. W przypadku nie stosowania się do obowiązujących przepisów będą wyciągane konsekwencje prawne.

Przy tej okazji przypominamy o zakazie palenia papierosów przed kościołem i w jego obrębie, oraz o nie parkowaniu na białych liniach, które wyznaczają dojazd do kościoła dla służb ratowniczych.

 1. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:
 2. Grupa św. Marii Goretti, w niedzielę za tydzień o godz. 11:00,
 3. Grupa św. Dominika Savio, również w niedzielę za tydzień o godz. 12:00

Osoby, które nie otrzymały jeszcze materiałów mogą zgłosić się po nie w zakrystii.

 1. Zachęcamy do dalszego włączania się w modlitwę w intencji za nas kapłanów oraz rodziny, które odwiedzamy podczas kolędy. Można zapisywać poprzez specjalny formularz umieszczony w Internecie.
 2. W dniach 16 i 17 lutego w Kórniku odbędzie się III Spotkanie Ewangelizacyjne. Chcemy tam pojechać razem – zapisy indywidualnie na stronie parafii pw. Wszystkich Świętych. Bliższe informacje u ks. Filipa.
 3. W dniach 22-24 lutego w naszej parafii odbędzie się Kurs „Nowe Życie” – rekolekcje dla każdego, kto chce poznać jaki jest Bóg i jak działa w jego życiu oraz pozwolić zmienić Jemu swoje życie. Przyjedzie do nas wspólnota ewangelizacyjna „Galilea” z Poznania. Bliższe informacje w Internecie oraz na plakatach – w kościele, w Czempiniu i wioskach. Parafianie, którzy nie mają w tym roku kolędy otrzymają ulotki informacyjne do swoich skrzynek – warto się z nimi zapoznać. Prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.
 4. Podajemy plan kolędy od poniedziałku do Niedzieli…
 5. Proboszcz Błażej Barczak podaje plan kolędy :

Poniedziałek 21 I br. od godz. 12.00. Gorzyczki od szkoły do nr 2

Wtorek 22 I br. od godz. 9.00. Gorzyczki od nr 24, domy w parku i nr 27,28

Środa 23 I od godz. 9.00. Gorzyczki od nr 29 do 36

Czwartek 24 I od godz. 9.00. Gorzyce od nr 1 do 9 i 8 lewa i prawa strona

Sobota 26 I od godz. 9.00. Gorzyce od nr 23 i 24 do 33 i 17 lewa i prawa strona

Niedziela 27 I br. od godz. 15.00. Gorzyce od nr 36, 37a od państwa Świątek, nr 37 od Państwa Bauta

Wtorek 29 I br. od godz. 12.30. Nowy Gołebin od nr 20 Państwo Wawrzyniak do nr 11 Państwo Mylka

Środa 30 I br. od godz. 15.00. Nowy Gołębin od nr 29 do 1

 1. Życzymy udanych i bezpiecznych Ferii i szczęśliwych powrotów.
 2. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi można nabyć u ministrantów.
 3. W zakrystii po 20 zł można nabyć książkę wywiad z Papieżem Franciszkiem pt. „Siła powołania”.
 4. Pożegnaliśmy Mariana Lecieja z ul. Kościelnej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.