ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

          

           NIEDZIELA  CHRZTU PAŃSKIEGO  13.1.2019  parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wspomina chrzest Pana Jezusa. Dziękujmy za rodziców, którzy dali nam życie i poprosili Pana Boga o życie wieczne i włączenie nas do Kościoła, za który jesteśmy współodpowiedzialni. W modlitwie pamiętajmy także o rodzicach chrzestnych, a także o dzieciach, które trzymaliśmy do Chrztu.
 2. W czasie kolędy Msza św. w tygodniu od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.00., Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 7.45., Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz.7.45.
 3. Biuro Parafialne czynne tylko rano od 9.00. do 10.00. w poniedziałek i w czwartek
 4. Centrum Kultury w Czempiniu dziękujemy za zorganizowanie Koncertu Kolęd, a wszystkim występującym niech Boża Dziecina Błogosławi. Dziękujemy także dzieciom z przedszkola, rodzicom, wychowawcom i Dyrekcji za zorganizowanie Jasełek.
 5. Dzieci wraz z instrumentami grającymi zapraszamy do śpiewania kolęd w niedzielę o godz. 11.00.
 6. Plan Kolędy umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, woda święcona znajduje się w kruchcie kościoła i pod figurą św. Franciszka.
 7. Składkę w przyszłą niedzielę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 8. We wtorek przypada XXII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, któremu towarzysza słowa z księgi Ozeasza 11,9 „ Nie przychodzę, żeby zatracać”.
 9. Od piątku 18 I do 25 I br. trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszą słowa z Księgi powtórzonego Prawa 16, 19 – 20 „Dąż do sprawiedliwości”. Pamiętajmy też o tej ważnej intencji jedności.
 10. Przewodnik Katolicki po 6 zł, Gość Niedzielny, Arka i Miłujcie się są do nabycia u ministrantów. W zakrystii po 20 zł. można nabyć książkę wywiad z Papieżem Franciszkiem pt. „Siła powołania”.
 11. Kochanym babciom i dziadkom życzymy zdrowia, wielu łask od św. Anny i św. Joachima oraz pociechy z rodziny, a dla zmarłych wiecznej radości w niebie. Intencję Mszy św. ofiarujemy w przyszłą Niedzielę o godz. 11.30. z okazji Dnia Babci i Dziadka.
 12. Wszystkim, którzy rozpoczynają Ferie życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznego wykorzystania wolnych dni.
 13. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Krystynę Marlewską dawną parafiankę z ul. Kuczmerowicza, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Zofię Furowicz z ul. Kolejowej, także we wtorek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Hannę Konik z ul. Towarowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.