ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela – Objawienie Pańskie 6.1.2019 parafia-czempin.pl

 

  1. Ks. kanonikowi Ryszardowi Turskiemu, który 7 stycznia kończy 84 rok życia składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże. Intencje Mszy św. ofiarujemy za księdza kanonika  w dzisiejszą Niedzielę o godz. 11.30.
  2. W dzisiejszą Niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

  Przed ołtarzem  oraz pod chórem można nabyć kredę i kadzidło, składając  ofiarę wspieramy działalność sióstr Elżbietanek w Jerozolimie i w Betlejem, które prowadzą sierocińce. W imieniu sióstr i studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary pod chórem prosimy złożyć do skarbon w ścianie.

  Po Mszach św. przed kościołem zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za złożony każdy dar.

  1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 11.00. do naszego kościoła na Jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola.
  2. W imieniu Centrum Kultury w Czempiniu zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj godz. 15.30.
  3. Kościańskie Parafie zapraszają na Orszak Trzech Króli, początek o godz. 14.00. przy Pomniku Serca Pana Jezusa. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat.
  4. Intencja Żywego Różańca na styczeń :” za ludzi młodych zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z ewangelii.
  5. W czasie kolędy Msza św. w tygodniu od poniedziałku do piątku tylko rano o godz. 8.00., Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 7.45., Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 7.45.,sobota i niedziela bez zmian.
  6. Biuro Parafialne w czasie Kolędy czynne tylko rano w poniedziałek i w czwartek od godz. 9.00. do 10.00. Ważne sprawy można także zgłaszać w zakrystii.
  7. Plan Kolędy umieszczony jest w gablocie oraz na stronie internetowej. Woda święcona znajduje się w kruchcie kościoła i przy figurze św. Franciszka.
  8. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów oraz rodzin, które odwiedzamy w tym czasie z kolędą. Na naszej stronie parafialnej oraz na Facebooku możemy zapisać się i objąć modlitwą konkretnego księdza oraz trasę kolędową.
  9. W dniach 16 i 17 lutego w Kórniku odbędzie się III Spotkanie Ewangelizacyjne – chcemy tam pojechać razem. Zgłoszenie na stronie parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku (zgłaszamy się indywidualnie). Wszelkie informacje u ks. Filipa.
  10. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla dorosłych (od 18 roku życia) – kurs Nowe Życie. Przyjedzie do nas wspólnota ewangelizacyjna Galilea z Poznania. Szczegóły na plakatach, ulotkach, stronie parafialnej i Facebooku. Już dziś prosimy każdego o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tego czasu dla naszej parafii. W marcu odbędzie się podobny kurs dla młodzieży (Droga do Prawdy).
  11. Po Mszy św. u ministrantów do nabycia jest Przewodnik Katolicki, który już cały rok będzie kosztował 6 zł, oraz Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi.
  12. W dniu 13 stycznia br. Gmina Czempiń po raz trzeci jest organizatorem „Powstańczego Biegu Przełajowego”, dlatego mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym w godz. 12.00. – 15.00. na odcinkach Borowo-Czempiń, Słonin Czempiń oraz os. Przylesie. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają pozostając ze sportowym pozdrowieniem.