ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                            UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25.12.2018  parafia-czempin.pl 

 

ŻYCZENIA ARCYBISKUPA METROPOLITY POZNAŃSKIEGO

Z OKAZJI UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO 2017 ROKU

                                     Umiłowani Archidiecezjanie! Drodzy Siostry i Bracia!

W tych pięknych chwilach, życzę Wam wiele wiary – pozwalającej zobaczyć to, czego oczami ciała zobaczyć się nie da, wiele nadziei – niosącej pokój w sytuacjach, w których o pokój najtrudniej i wiele miłości – potrafiącej przezwyciężać to wszystko, co tylko miłość przezwyciężyć potrafi.

Niech nowonarodzone Dziecię Jezus, w które z intensywnością w tych dniach się wpatrujemy, weźmie w swoje ręce i przeniknie boską mocą całą Waszą codzienną egzystencję, obdarowując chwilami tak potrzebnego wytchnienia, udzielając głębokiej pokoju i prawdziwego radości.

Życzę też wiele mocy Ducha Świętego do wiernego pełnienia codziennych obowiązków, a także wszelkiej doczesnej pomyślności.

Na nadchodzący Nowy Rok 2019 z serca Wszystkim błogosławię!

                           + Stanisław Gądecki  Arcybiskup Metropolita Poznański

  1. Wszystkim, którzy dzielnie pomagali w przygotowaniu do Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy za wystrój kościoła i jego posprzątanie, za zbudowanie Szopki przed kościołem i jej oświetlenie, dzieciom za własnoręcznie wykonane ozdoby Bóg zapłać za ofiarowane choinki oraz za ofiarną pomoc przy ich ustawianiu.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali dar serca dla rodzin, dziękujmy też za wszystkie wypowiedziane i nadesłane życzenia.
  3. W pierwsze i w drugie Święto Msze św. o godz. 8.00.,10.00.,11.30.,12.45.,18.00.
  4. W drugie Święto przed kościołem zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM w Poznaniu.
  5. W czwartek 27 XII o godz. 18.00. Msza św. sprawowana będzie z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w różnych wydarzeniach związanych z obchodami 100 Rocznicy Wybuchu powstania Wielkopolskiego, na cmentarzach, na Rynku i w kościele, pamiętajmy też o wywiedzeniu flag powstańczych lub państwowych.
  7. Plan Kolędy umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej. Na kolędę księża i ministranci przyjadą swoimi autami, w razie potrzeby poprosimy o pojazd. Woda święcona znajduje się w kruchcie kościoła.
  8. Dzieci zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku w Święta i w każdą niedzielę o godz. 11.00. Prosimy też, aby przynieść ze sobą najróżniejsze instrumenty grające, natomiast 6 stycznia na godz. 11.00. zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola.
  9. Już dziś zapraszamy na koncert kolęd który odbędzie się w naszym kościele 6 stycznia 2019 o godz. 15.30. Przy tej okazji dziękujemy za zorganizowanie Koncertu, który odbył się w ubiegły czwartek w naszym kościele.
  10. Prosimy wszystkich Parafian o wypełnienie ankiety, umieszczonej na naszej stronie parafialnej oraz na Facebooku. Chcemy poznać potrzeby każdej i każdego z nas dotyczące działalności naszej parafii oraz parafialnych grup duszpasterskich. Jej wyniki będą nam pomocne w działaniach, które chcemy podjąć w najbliższym czasie. Więcej informacji podczas wizyt kolędowych oraz w ogłoszeniach.