29 NIEDZIELA ZWYKŁA  16 X 2022 parafia-czempin.pl

1. Od Niedzieli 2 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po ulicy Śremskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Polnej, niech to będzie błogosławiony czas dla dla całej naszej Parafii. Intencję Mszy św. odprawimy w późniejszym terminie dla kilku ulic, o terminie poinformujemy.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :
  3. Z ul. Polnej na ul. Prusa dalej -> ul. Słowackiego od końcowych numerów do nr 1 dalej -> Ul Chopina od ul Słowackiego do ul.  Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
  4. Księdzu Jakubowi z okazji Imienin, które przypadają w piątek składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia, opieki Matki Bożej i św. Józefa oraz św. Michała Archanioła i dalszej posługi w naszej Parafii, a Moc i Dary Ducha Świętego niech nie opuszczają. Intencje Mszy św. od Rodziny Różańcowej za ks. Jakuba ofiarujemy 21 X o godz. 18.00., Intencję od Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej ofiarujemy w Niedzielę 23 X o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Kochanym Seniorom z okazji ich Świeta składamy serdeczne życzenia potrzebnego zdrowia, pociechy z rodziny, opieki dziadków Pana Jezusa czyli wstawiennictwa św. Anny i św. Joachima.
  6. Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia przez orędownictwo św. Łukasza składamy życzenia dalszej cierpliwej i wytrwałej posługi wśród ludzkiego cierpienia, dziękując im za samarytańską pracę, a także życzymy, by mogli swoją pomoc wypełniać w jak najlepiej zorganizowanych warunkach.
  7. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Światowa Niedziela Misyjna, po Mszach zbierane będą ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne.
  8. W przyszłą sobotę i w Niedzielę 22-23 X po Mszach św. przed kościołem i w Borowie odbędzie się kiermasz ciast, zebrane ofiary przekazane zostaną na leczenie w USA Wiktorka Ratajczaka, który walczy z nowotworem wątroby.Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  9. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do Niedzieli o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00., dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  10. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  11. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  12. Wymienianki roczne i jednorazowe na przyszły rok można składać po Mszach św. w Domu Parafialnym.
  13. Wspólnota Galilea zaprasza na spotkanie Biblijne we wtorek o godz. 18.30. do Domu Parafialnego.
  14. Msza św. na Cmentarzu Parafialnym w Czempiniu w dniu  1 XI sprawowana będzie o godz. 14.00.
  15. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.
  16. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej od Niedzieli 2 X br.  Nawiedza domy i rodziny w Czempiniu na ul. Polnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Plan podajemy w punkcie nr 3. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
    i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
    i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii,
    o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie
    i nawrócenie Rosji.
  19. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi,
    aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
  21. Pożegnaliśmy  śp. Krzysztofa Bisiorka z Borowa, śp. Wojciecha Michalskiego z Rynku, śp. Mieczysława Jędroszkowiaka z Gorzyczek. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.