Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                     2 Niedziela Zwykła  15 I 2023 r. parafia-czempin.pl

          

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
  i rodzinna ul. Krętej. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2.  Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Kręta od nr 1 do końca, dalej ul. Podgórna od nr 11 do nr 1, dalej ul. Łąkowa od nr 1 do końca nr 16., dalej ul. Śliwkowa od nr 25 do nr 1, dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 3. Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich Święta składamy życzenia potrzebnego zdrowia, pociechy ze swojej rodzinyi dobrej opieki oraz orędownictwa św. Anny i św. Joachima. Niech Dobry Bóg błogosławi i da dobre długie życie.
 4. We wtorek przypada Dzień Judaizmu, a od środy rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach tej bardzo ważnej intencji. 
 5. Dzieci na śpiewanie kolęd zapraszamy w Niedzielę i w Święta na godz. 11.15.
 6. W tym roku nie będziemy chodzili po domach w ramach Odwiedzin Duszpasterskich, ale będziemy Osiedlami zapraszać do Kościoła do wspólnej modlitwy za nasze rodziny.
 7. Parafian z Osiedla Nr 3 w Czempiniu zapraszamy na Mszę św. w Niedzielę 15 I o godz. 10.00., a Parafian z Osiedla nr 4 w Czempiniu na Mszę św. także 15 I na  godz. 11.30.   Msze św. sprawowane będą w intencji naszych rodzin. Serdecznie zapraszamy
  do wspólnej modlitwy.
 8. W dalszej kolejności Msze św. będziemy odprawiać w intencji Parafian z os. Nr 5 22 I o godz. 11.30., os. Nr 6 22 I o godz. 11.30., os. Nr 7 29 I o godz. 10.00., Parafian z wiosek 29 I o godz. 11.30.
 9. Jak co roku Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w  świątecznej zbiórce "Paczuszka Dla Maluszka". Na choinkach wiszą papierowe bombki z opisem całej akcji- można je zabrać ze sobą i w zamian przynieść paczuszkę.  Zgromadzone przez nas dary trafią do Hospicjum Domowego w Poznaniu. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. W tym roku chcemy również naszych wyjątkowych, w ogromnej większości leżących podopiecznych, otulić kocykiem. Zatem prosimy o zakup ,w miarę możliwości, ciepłych kocy i kocyków. Przygotowane paczki prosimy zostawiać przy żłóbku. Akcja trwa do 2 lutego. Już teraz z całego serca dziękujemy za hojność.
 10. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 12. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 13. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 14. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr z bł. Edmundem Bojanowskim, ofiara 10zł.
 15. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. zbierać będziemy  ofiarna radio Emaus.
 16. W poniedziałek o godz. 20.00. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza odmówiony będzie Różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy.
 17. W gablocie umieszczony jest cały komunikat Policji dotyczący spożywania alkoholu oraz grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją w rejonie dworca PKP i sklepu ŻABKA ul. Kolejowa. Komunikat jest odpowiedzią na Apel zgłaszających zagrożenia.
 18. ks. proboszcz Błażej Barczak podaje plan Kolędy :
  • Gorzyczki od szkoły do nr 2- w poniedziałek 16.01. od godz. 13.00.

  • Gorzyczki od nr 29 do 36- we wtorek 17.01. od godz. 15.30.

  • Gorzyczki od nr 24, domy w parku i nr 27, 28- w środę 18.01. od godz. 13.00.

  • Nowy Gołębin od nr 1 (państwo Borowicz) do nr 29 (państwo Wlazły)- w czwartek 19.01. od godz. 15.30.

  • Nowy Gołębin od nr 11 (państwo Mylka) do nr 20 (państwo Wawrzyniak)- w piątek 20.01. od godz. 12.30.

  • Gorzyce od nr 1 do nr 9 i 8 lewa i prawa strona-w sobotę 21.01. od godz. 9.00. 

  • Gorzyce nr 36, 37 (od państwa Bauta), 37a ( od państwa Świątek)- we wtorek 24.01. od godz. 15.30.

  • Gorzyce od nr 33 i 17 do nr 23 i 24 lewa i prawa strona- w środę 25.01. od godz. 13.00

 19. Pożegnaliśmy śp. Jacka Maślaka z ul. Kasztanowej. Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.