ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018

                                                    parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę 11 XI szczególnie powierzamy w modlitwie sprawy Ojczyzny, dziękując Bożej Opatrzności i ofiarnym obywatelom za odzyskanie wolności. Msza św. o godz. 10.00. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Burmistrza Gminy i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu jest także naszym wspólnym Dziękczynieniem. Po Mszy św. na Rynku odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Upamiętniającego Ofiarę Naszych Bliskich. Uczcijmy pamięć wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej poległych, cierpiących, walczących i pracujących dla dobra Niepodległej Polski. Wywieszone Flagi Państwowe w prywatnych posesjach niech świadczą o naszej jedności.
 2. Druga niedziela listopada to X Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności są słowa „ Pakistan – Przerwać milczenie”, naszą modlitwą otoczmy prześladowanych, po Mszach św. zbieramy ofiary na ten cel, można wysłać sms- szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 3. Czcigodnej Pani Mariannie Kabat, która 11 listopada obchodzi 100 rocznicę swoich urodzin składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, potrzebnego zdrowia i nieustannej opieki Matki Bożej i św. Józefa. Szczęść Boże.
 4. Zacnym Jubilatom Państwu Józefie i Leonowi Włodarczakom, którzy 17 listopada obchodzą 70 Rocznicę Zawarcia Sakramentu Małżeństwa, składamy życzenia Obfitości Łaski Bożej, potrzebnego zdrowia i sił, oraz nieustannej opieki Matki Bożej i św. Józefa. Szczęść Boże.
 5. Nasza Archidiecezja w sobotę 24 XI organizuje wyjazd do Częstochowy na Zaproszenie Matki Bożej przed Nawiedzeniem naszej Archidiecezji, łączymy wyjazd z naszego Dekanatu z Kościańską Farą, jest 10 wolnych miejsc, koszt 60 zł, wyjazd z Kościana z parkingu za Kościołem pw. Ducha Świętego o godz. 5.00. Zapisy do Niedzieli 18 XI br.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godz. 18.30. w Domu Parafialnym.
 7. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w czwartek o godz. 18.30.
 8. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy IX Różę pw. MB Wspomożycielki Wiernych.
 9. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:
  1. Grupa św. Matki Teresy z Kalkuty – we wtorek o godz. 19:30
  2. Grupa św. Benedykta – w środę: o godz. 17:30 dojezdni, o godz. 18:15 miejscowi
  3. Grupa św. Katarzyny ze Sieny – w środę o godz. 19:00
  4. Grupa św. Franciszka – w czwartek o godz. 19:15
  5. Grupa św. Marii Goretti – w niedzielę 18 listopada o godz. 11:00
  6. Grupa św. Dominika Savio – w niedzielę 18 listopada o godz. 12:00
 10. Dziękujemy za 1005 kg odzieży na Misje, co daje też 1005 zł ofiary na Projekt Biblia dla rodziny na Madagaskarze.
 11. W przyszłą niedziele składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła, dziękujemy za złożone 11894 zł na cmentarzu. Bóg zapłać.
 12. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.