ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.11.2018

                                                    parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą niedzielę pomagamy Zgromadzeniu Ojców Oblatów, nabywając pamiątki w namiocie misyjnym można wspomóc działalność misyjną.
 2. Dziękujemy za ofiarowane 350kg odzieży, jeszcze w dzisiejszą Niedzielę można do Domu Parafialnego przynosić zapakowaną w workach 60 litrowych, odzież, która wspomoże misyjną działalność Ojców Oblatów.
 3. W przyszłą Niedzielę 11 XI szczególnie powierzamy w modlitwie sprawy Ojczyzny, dziękując Bożej Opatrzności i ofiarnym obywatelom za odzyskanie wolności. Msza św. o godz. 10.00. w intencji Ojczyzny zamówiona przez Burmistrza Gminy i Radnych Rady Miejskiej w Czempiniu. Po Mszy św. na Rynku odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Upamiętniającego Ofiarę Naszych Bliskich. Uczcijmy pamięć wszystkich Obywateli Rzeczypospolitej poległych, cierpiących, walczących i pracujących dla dobra Niepodległej Polski. Zachęcamy do wywieszenia Flag Państwowych w prywatnych posesjach.
 4. W sobotę 10 XI po wieczornej Mszy św. ok. 19.00. w naszym kościele odbędzie się okolicznościowa wieczornica dla upamiętnienia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W imieniu Organizatorów ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.
 5. Rodziców młodzieży do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 10 XI o godz. 17.00. do Domu Parafialnego.
 6. Również w sobotę 10 XI nasza drużyna ministrantów starszych wyjedzie do Zbąszynia na turniej piłkarski im. Śp. ks. Krzysztofa Kaczmarka. Życzymy sukcesów!
 7. Druga niedziela listopada to także X Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności są słowa „ Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie”, naszą modlitwą otoczmy prześladowanych, po Mszach św. w przyszłą Niedziele zbierane będą ofiarę na ten cel, można wysłać sms- szczegóły podane są na plakacie w gablocie.
 8. Msza św. za Zmarłych, których pogrzeby odbyły się w naszej Parafii od listopada 2017 do listopada 2018 sprawowana będzie w środę o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Różaniec za Zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych odmawiamy od 1 do 8 XI o godz. 17.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Każdego dnia od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 11. Chorych i starszych w Czempiniu odwiedzimy w najbliższy piatek od godz. 8.30.
 12. Wymienianki można składać po Mszach św. w zakrystii.
 13. Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym za przygotowanie Korowodu Świętych, za udział i pomysłowość w różnych strojach, a także za występy w „Mam talent”!
 14. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.
 15. Zmarł śp. ks. Mieczysław Płóciennik, który w latach 1963 – 1965 w naszej Parafii pełnił funkcję wikariusza. Pogrzeb w poniedziałek 5 XI br. o godz. 11.00. w Parafii pw. św. Floriana w Zielonej Wsi. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.