ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

|
Proboszcz

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 NIEDZIELA ZWYKŁA

               ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28.10.2018 parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą niedzielę parafie obchodzą rocznicę poświęcenia swojego kościoła. Można uzyskać odpust zupełny żyjąc w łasce uświęcającej. Wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła składamy serdeczne podziękowanie za codzienną troskę o naszą świątynię. Konkretna data poświęcenia naszego kościoła to 29 IX 1901r.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30. dokonamy obrzędu poświęcenia wyremontowanego dachu naszego kościoła. Intencję mszy św. ofiarujemy za Firmę Pana Stefana Rzepki z Bucza i wszystkich Pracowników, za Pana Projektanta oraz za wszystkich, którzy modlitwą, ofiarą i życzliwością wsparli remont i ciągle to czynią.
 3. Dziś po Mszach św. u oznakowanych Przedstawicieli Stowarzyszenia Aktywna Gmina Czempiń można składać ofiary wspierające inicjatywę upamiętniającą mieszkańców gminy zaangażowanych w walkę o wolność Ojczyzny.
 4. Zachęcamy do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w środę 31 X o godz. 17.00. Korowód wyruszy z kościoła parafialnego, przejdzie ulicami Czempinia i powróci na salki do Domu Parafialnego, oprócz stroju ulubionego świętego warto na przemarsz zabrać różne instrumenty grające oraz latarki. Na zakończenie korowodu w salce czekają na uczestników nagrody, poczęstunek, a dla chętnych parafialny „Mam talent”. Dzieci, które chciałyby pochwalić się swoimi talentami prosimy o zgłaszanie się do x. Filipa (maksymalnie 15 dzieci).
 5. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele o godz. 8.00., 10.00,18.00. w Borowie o godz.  45. w  Gorzyczkach o godz.  9.30. , na cmentarzu o godz. 14.00. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczamy utrzymanie cmentarza.
 6. Zwracamy się z serdeczną prośbą o sumienną segregację śmieci na cmentarzu, a przy tej okazji bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które czynią to przez cały rok. Bóg zapłać.
 7. W Dzień Zaduszny, w piątek 2 XI, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00., 10.00.,16.00.18.00., w Borowie o 16.00., w Gorzyczkach o 16.00. Okazja do Spowiedzi od 16.00. do 18.00.
 8. W Dzień Zaduszny /2 XI/ na cmentarzu odmawiamy Różaniec za Zmarłych o godz. 19.30. Na tę wieczorną  procesję warto zabrać ze sobą znicze i latarki.
 9. Różaniec za Zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych odmawiamy od 1 do 8 XI o godz. 17.20. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Msza św. za osoby, których pogrzeby odbyły się w naszej parafii od listopada 2017 do ostatnio pochowanej osoby w tym roku sprawowana będzie 7 XI br. o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Wymienianki można składać w sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym, a w tygodniu w zakrystii.
 12. Zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe.
 13. Każdego dnia od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, warunkiem jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
 14. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu nie odbędą się w najbliższy piątek, lecz za tydzień 9 XI od godz. 8.30.
 15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00.
 16. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na listopad : „ Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża”.
 17. Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca po rannej Mszy św. w sobotę.
 18. Ministranci naszej Parafii w dniach 31 X i 1 XI br. na cmentarzu rozprowadzać będą chorągiewki żałobne, a otrzymane ofiary przeznaczają na swoją działalność.
 19. W imieniu organizatorów zapraszamy w przyszłą Niedzielę 4 XI o godz. 11.30. na Mszę św. Hubertusowską, a także z okazji 60 Lecia Stacji Badawczej w Czempiniu.
 20. W najbliższą sobotę i w niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Misjonarzy Ojców Oblatów, głosić będą Słowo Boże, a nabywając pamiątki w Namiocie Misyjnym będzie można wspomóc działalność Misyjną.
 21. Także w najbliższą niedzielę 4 XI kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie – Mszę Św. i katechezę o godz. 19:00 w kościele.
 22. W dniach od 28 X do 4 XI wraz ze stowarzyszeniem Oblacka Pomoc Misjom „Lumen Caritatis” organizujemy zbiórkę odzieży. Każdy zebrany 1kg ubrań to 1 zł przekazany na Misje. Odzież powinna być czysta i niezniszczona. Prosimy, aby zapakować ja w worki 60 litrowe. Tak przygotowane worki można przynosić na salki katechetyczne przed i po Mszach św. w Niedzielę i w tygodniu. Więcej informacji na stronie ubraniadooddania.pl
 23. Rodziców dzieci Komunijnych zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w sobotę 3 XI br. o godz. 19.00.
 24. W ubiegłą Niedzielę na remont dachu kościoła uzbieraliśmy 13769 zł, natomiast od indywidualnych ofiarodawców 11830 zł. Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 25. Składamy podziękowanie za przygotowanie umocowania oraz zawieszenie sukienki do obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Bóg zapłać.
 26. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi, Arka są do nabycia u ministrantów.
 27. W tygodniu pożegnaliśmy dawnego Parafianina z Gorzyc śp. Przemysława Malaka, śp. Bronisławę Jankowiak z Pl. Zielony Rynek, we wtorek o godz. 12.00. pożegnamy śp. Grzegorza Kostańskiego z ul. Towarowej. Niech odpoczywają w Pokoju wiecznym. Amen.