Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

              33 NIEDZIELA ZWYKŁA    13 XI 2022 parafia-czempin.pl

          

 1. Od 29 X Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Słowackiego. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Plan podajemy w pun Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : Z ul. Polnej na ul. Prusa dalej -> ul. Słowackiego od końcowych numerów do nr 1 dalej -> Ul Chopina od ul Słowackiego do ul.  Śremskiej dalej -> ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
 3. Od środy 9 XI ks. Prałat Czesław Bartoszewski po ponad dwutygodniowym leczeniu na oddziałach chirurgii i interny w Kościanie  rozpoczął rekonwalescencję i pobyt w Domu Księży Emerytów w Poznaniu. Pamiętajmy w swoich modlitwach i wypraszajmy Łaskę zdrowia i powrotu do naszej Parafii. 
 4. Dzisiejszą Niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach św. zbieramy ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan. W gablocie umieszczony jest plakat z możliwością pomocy przez wysłanie sms.
 5. Przyszła Niedziela obchodzona będzie jako Niedziela    Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Borowie msza św. odpustowa o godz. 9.00. jest to także Świeto patronalne Akcji Katolickiej, Służby Liturgicznej oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którym składamy serdeczne podziękowanie za wieloletnią posługę w naszej Parafii.
 6. Spotkanie Akcji katolickiej w poniedziałek o godz. 16.30. w Domu Parafialnym
 7. W przyszłą sobotę i Niedzielę po Mszach św. będzie  okazja złożyć ofiarę na pomoc w leczeniu chorego dziecka Maksymiliana Kocółka z Kościana. Rodzina i Przyjaciele w różny sposób zbierają pomoc na operację, która ma się odbyć w USA.
 8. Podział  Wymienianek Rocznych na pierwszą i czwartą sobotę będzie można zobaczyć w sobotę oraz w Internecie.
 9. W imieniu Fundacji Redemptoris Missio dziękujemy  za wszystkie ofiarowane dary w ramach Akcji Opatrunek na ratunek. Niech Najświętsze Serce Pana Jezusa wynagrodzi okazane serce.
 10. W zakrystii można po 15 zł nabywać układankę Boski Adwent.
 11. Zapraszamy do odmówienia Różańca w intencji Ojczyzny w środę 16 XI o godz. 20.00. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza.
 12. W przyszłą Niedzielę 20 XI o godz.. 11.30. w naszym kościele Parafialnym sprawowana będzie Msza św. Hubertusowska, podczas której chcemy podziękować Panu Henrykowi za wieloletnią pracę i zaangażowanie w krzewieniu szacunku wobec przyrody, a jednocześnie oddawanie chwały Stwórcy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 14. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św.
  i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy
  i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 15. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30., we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 16. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 17. Przypominamy, że Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. są gotowi, aby starszym i chorym osobom zanosić do domów Komunię św., wystarczy indywidualnie umówić się z Szafarzem. Gdy nie trzeba Spowiadać i Namaszczać z pewnością dla wielu starszych będzie wielką radością możliwość przyjęcia Pana Jezusa.
 18. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 19. W sprawie Bierzmowania rodziców kl. 8 zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30., rodziców kl. 7 w środę o godz. 18.30. spotkania w Domu Parafialnym.
 20. Ministrantów starszych zapraszamy na zbiórkę w piątek o godz. 19.00.
 21. Pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Bresińską z ul. Sokolniczej, śp. Marię Bartkowiak z Nowego Borówka, śp. Stefana Czaję z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.