Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                6 Niedziela Zwykła  12 II 2023 r. parafia-czempin.pl

 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy i rodzinna ul. Śliwkowej niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice
  w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
  w Kronice Nawiedzenia.
 1. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : dalej ul. Wiśniowa od nr 23 do nr 1, dalej ul. Czereśniowa od nr 1 do nr 39, dalej ul. Gruszkowa od nr 34 do nr. 1.
 2. Odpowiadając na Apel ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego po Mszach św. zbieramy ofiary
  na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii.
 3. Akcje Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30. do domu parafialnego.
 4. W czwartek w 16 dzień miesiąca za pośrednictwem św. Andrzeja Boboli Różaniec za Ojczyznę odmówiony będzie o godz. 20.00. przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Organizujemy autokarowy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Spotkania w naszej Archidiecezji odbywają się przed Koronacją cudownego Obrazu, która odlezie
  się we wrześniu. Wyjazd w sobotę 4 III o godz. 8.00., powrót ok. godz. 15.00. Zapisy w Biurze,
  lub po Mszach św. w zakrystii ministrantów z podaniem nr PESEL i telefonu, koszt 30 zł.
 6. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 7. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 8. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 9. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 10. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze z bł. Edmundem Bojanowskim, można zabrać i modlić się 
  za przyczyną Bł. Edmunda.