3 NIEDZIELA  ADWENTU  11 XII 2022 r.

1. Od 30 XI Obraz Matki Bożej Częstochowskiej Nawiedza domy
    i rodzinna ul. Mickiewicza. niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic : ul. Mickiewicza od końca do nr 1 dalej -> ul. Żeromskiego od nr 1 dalej -> ul. Konopnickiej dalej -> ul. Poznańskie Przedmieście od cmentarza w stronę pl. Zielonego Rynku.
  3. W dzisiejszą Niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, Bóg zapłać za każdy dar.
  4. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30. do Domu Parafialnego.
  5. Spowiedź Adwentowa z pomocą księży z Dekanatu odbędzie się we wtorek 20 XII br. od godz. 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00., od 19.15. do 20.30.
  6. Na Msze św.  Roratnie zapraszamy od poniedziałku do piątku
    o godz. 18.00., w soboty o godz. 6.15. Godzinki i Msza św. o godz. 6.30.
  7. W Rzymie na placu Św. Piotra w IV Niedziele Adwentu dzieci przynoszą Figurki Dzieciątka Jezus, które papież w czasie modlitwy Anioł Pański błogosławi. Figurki te umieszcza się potem w szopkach, w domu. W naszej parafii, w tym roku spróbujemy przeszczepić ten rzymski zwyczaj. Prosimy by dzieci, ale także i dorośli przynieśli na Msze w niedzielę 18 XII, które na końcu Mszy św. zostaną pobłogosławione. Figurki Dzieciątka Jezus można zakupić za 5 zł.
  8. W kruchcie kościoła można za dobrowolną ofiarę nabywać opłatki, a świece Caritas  w cenie 10 zł – mała świeca , kalendarz z bł. Edmundem za 10 zł. Dla dzieci Adwentowy kalendarz „Boski Adwent” po 15 zł.
  9. Z powodu wyjazdu na Spowiedzi do innych Parafii w sobotę wieczorem Biuro nieczynne.
  10. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. / w tym tygodniu nieczynne/.Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  12. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.