Program ramowy - Pielgrzymka do Medjugorje 01.10 do 11.10  2022 r.

Ramowy program pielgrzymki organizowanej przy Parafii pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu

Dzień 1

godz.  7.00 Wyjazd  z Chodzieży, Poznań, Czempiń, Rawicz (tu Msza święta Wrocław, Międzylesie , Boboszów- przejście graniczne przejazd przez Czechy,  Austrię, Słowenię do Chorwacji, aby po przekroczeniu w godz.  rannych dnia następnego granicy BiH, do Medjugorje. Cała droga trwa ok. 24 godzin z przerwami co 4 godziny.

​Dzień 2

wypoczynek, zapoznanie z Medjugorje ok. 14.00 obiad, czas wolny, ​a od 18 wieczorny blok modlitewny ​(jak co dzień).

​Dzień 3. do dzień 9. program ramowy, szczegóły mogą się zmienić

​1.Wejście na Wzgórze Objawień- Podbrdo.

​2.Spotkanie w  Ośrodku Cenacolo.

​3.Spotkanie z wizjonerami (jeśli to możliwe)

​4.Droga krzyżowa -Kriżewac.

​5.Mostar- msza w kościele franciszkanów, zwiedzanie z przewodnikiem, potem Blagaj

​6.Dubrownik, stare niasto

​7. Makarska- Msza Św. w Grocie Veprić, potem plaża na riwierze Makarskiej.

​8.Spotkanie we Wspólnocie Błogosławieństw

​9.Wypoczynek przy wodospadach Kravice

​10. Tihajlina – msza św. , potem wodospady Koćusa

​11.Etno Selo park etnograficzny – dawne Medjugorje ​

​Dzień 9

​wyjazd do Polski po porannej mszy

​Dzień 11

​Przybycie w godzinach przedpołudniowych do  miejsca zamieszkania

Posiłki:

Obiadokolacja codziennie w godzinach popołudniowych, godzina uzależniona od aktualnego programu. W środę i piątek obiad postny.
W jadalni na stole napoje - soki i wino- w cenie, tylko do spożywania na miejscu. Nie nabieramy napoi do swoich butelek!

Jedzenie (śniadania i kolacje) szykujemy i spożywamy na miejscu - w jadalni. Możliwość korzystania z kuchni.

Pieczywo inne produkty można kupować w pobliskich sklepach.

Ceny podobne jak w Polsce. Przetwory mięsne są stosunkowo drogie.

Uwaga: należy dużo pić napoi niegazowanych-zagrożenie odwodnieniem. Należy zabrać leki.

W cenie zawarte: przejazd, ubezpieczenie Woyager na 80000 zł/os(PZU), wszystkie wycieczki, 8 noclegów w pokojach 2 (ew.3 osobowych-na życzenie) klima, 8 obiadów, usługi przewodnika.

Cena 850 zł płatna do 7 dnia przed wyjazdem plus 160EU płatne w autokarze  W cenie obiadokolacja.

Autokar klima, barek, WC, kawa i herbata do nabycia u kierowców. Na wejścia proszę zarezerwować 20 EU(mieć przy sobie, )

Zabrać należy słuchawki do telefonu z radiem FM lub radyjko dla tłumaczenia symultanicznego.

W razie potrzeby sms-tel  na nr 602535889 – pan Henryk organizator

607372469 – ks. Jakub Drosik