fot.: publicdomainpictures

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze św. w kościele o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 18:00, w Borowie o godz. 8:45, w Gorzyczkach o godz. 9:30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ofiary składane za kredę i kadzidło przekazane będą na sierocińce w Betlejem i w Jerozolimie, które prowadzą siostry Elżbietanki, w imieniu Sióstr i Studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego składamy serdeczne Bóg zapłać. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny, Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Pobłogosławioną kredą oznaczamy drzwi krzyżem, cyframi nowego roku oraz inicjałami tradycyjnych imion świętych, czyli Kacpra, Melchiora i Baltazara (K+M+B 2023) lub w wersji łacińskiej (C+M+B 2023) - Christus Mansionem Benedicat - "niech Chrystus błogosławi temu domowi".

Nie dodajemy w napisie znaku równości, gdyż "plusy" w napisie nie oznaczają matematycznego dodawania, ale symbol krzyża, oznaczający błogosławieństwo.