4 Niedziela Wielkiego Postu  19 III 2023 r. parafia-czempin.pl

1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po Nawiedza domy i rodziny
    na ul. Gruszkowej od nr 34 do nr 1 , niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech
    te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
    i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :, po ul. Czereśniowej dalej nawiedza domy i rodziny
    na Gruszkowej od nr 34 do nr 1. I dalej ul. Północna.
  3. W sobotę 18 marca przypadała w naszej parafii doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w osobistej modlitwie niech Dobry Bóg wynagrodzi potrzebnymi Łaskami i wysłucha zanoszonych próśb i niech przyjmie nasze dziękczynienie.
  4. Starszy Cechu zaprasza Rzemieślników zrzeszonych i niezrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Śremie wraz z rodzinami na uroczystą Mszę św. w intencji Śremskiego rzemiosła w dniu 25 marca o godz. 8.30. w kościele farnym w Śremie.
  5. W poniedziałek 20 marca w Liturgii nasze modlitwy zanosimy do Pana Boga przez orędownictwo św. Józefa, zachęcamy do dodatkowego przyjścia do kościoła na osobista modlitwę za wstawiennictwem tak wielkiego patrona.
  6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, Msze św. o godz. 8.00. i 10.00., po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
  8. W sobotę o godz. 16.00. sprawowana będzie Msza św. z okazji 25 rocznicy grupy Nova Vita oraz 20 rocznicy kolegi Jana, zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno błagalnej
  9. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci
    o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30.
  10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio
    po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
  11. Bóg zapłać wszystkim, którzy od dłuższego czasu składają ofiarę
    na daninę diecezjalną, koperty są wyłożone na stolikach pod chórem. Składamy podziękowanie 4, 5,6 i 8 Róży z Czempinia, 3 Róży z Borowa i Róży pw. MB Szkaplerznej z Borowa, Róży Ojców z Nowego Gołębina oraz indywidualnym darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  12. Odbiór alb komunijnych we wtorek od 16.00. do 17.00. w Domu Parafialnym.
  13. W gablocie umieszczony jest plakat o zapisach na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się 31 III ze Śremu do Gogolewa.
  14. W zakrystii po 12 zł można nabywać Wielkanocne Paschaliki Caritas.
  15. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30,
    we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
  16. Ponieważ wiele osób pyta o możliwość odprawienia intencji Mszy św. w konkretnym terminie co nie zawsze jest możliwe z powodu rezerwacji przez inne osoby, dlatego chcemy zachęcić
    do przekazywania intencji księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, w naszej parafii wydrukujemy całą treść intencji jako intencje parafialną z adnotacją, że tę intencje w tym dniu odprawia ks. Czesław Bartoszewski w Poznaniu w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, a rodzina zamawiająca intencje przychodzi
    na Mszę św. do naszego kościoła.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie,
    że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę
    o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza
    na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
  20. Obok Przewodników wyłożone są kalendarze od Sióstr
    z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
  21. Pożegnamy w poniedziałek o godz. 13.00. sp. Stanisławe Kostrzewską z ul. Poznańskie Przedmieście Niech odpoczywa
    w pokoju wiecznym. Amen.